Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стрес-тестування банків і податок на депозит

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Втрата розміром в 10 мільярдів

Протягом перших п’яти місяців поточного року банківська система України зазнала збитків у розмірі 10,373 млрд. грн., В той час як за аналогічний період минулого року прибуток банківської системи становив 1,061 млрд. грн. Про це повідомили в Національному банку України. Згідно інформації, наданої регулятором, отримання такого результату значною мірою обумовлено збитками банків, в яких Фондом гарантування вкладів фізичних осіб були введені тимчасові адміністрації, і без урахування цих банків за січень-травень 2014 банки отримали 3,7 млрд. грн. прибутку.

clip_image002

Негативні прогнози для столиці

Міжнародне рейтингове агентство «Standаrd & Poor’s" підтвердило кредитний рейтинг Києва на рівні «ССС» з негативним прогнозом на тлі високого ризику рефінансування та обмеженості джерел ліквідності. «На нашу думку, Київ як і раніше схильний до значних ризиків рефінансування, при цьому джерела ліквідності міста надзвичайно обмежені, – йдеться в повідомленні рейтингового агентства.
– Підтримка уряду є ключовим фактором для реалізації планів міста з рефінансування боргу 2014 року. Ми підтверджуємо кредитний рейтинг Києва на рівні «ССС». Прогноз негативний відображає аналогічний прогноз по суверенних рейтингах країни ».

НАБУ проти податку

Незалежна асоціація банків України звернулася до Верховної Ради та Кабінету міністрів України з проханням переглянути ініціативу про введення 18% податку на витрати банків у вигляді нарахованих відсотків за вкладами фізичних осіб, оскільки такий податок суперечить сутності оподаткування, і його введення спричиняє значні ризики для банківської системи, вкладників та економіки України.
«Спроби вирішити всі проблеми з державними фінансами за рахунок банківської системи можуть мати вкрай негативні наслідки і для банків, і для всієї економіки країни. НАБУ виступає категорично проти ініціативи Кабінету міністрів », – вважають в асоціації.

clip_image003

Капітал зменшився

Капітал банків у травні знизився на 8,648 млрд. грн., Або на 4,84%, – до 169,852 млрд. грн., З початку року – на 22,747 млрд. грн., Або на 11,81%. Про це повідомляється на сайті НБУ. «Активи банків України в травні в порівнянні з квітнем 2014 знизилися на 15 млрд. грн., або на 1,13% – до 1,315 трлн. грн. Зобов’язання банків в травні знизилися на 6 млрд. грн., або на 0,52%, – до 1156 млрд. грн., з початку року – зросли на 60 млрд. грн., або на 5,53% », – йдеться в повідомленні. Крім того, з початку року, за січень-травень, зростання активів склало 37 млрд. грн.

До 30 вересня встигнуть

У Національному банку України повідомили, що стрес-тестування 35 українських банків завершиться до 30 вересня, і після обробки звітів про результати цього тестування регулятор визначить необхідні обсяги докапіталізації фінустанов. За інформацією Нацбанку, сьогодні продовжується діагностичне обстеження 15 найбільших за розміром активів банків (1 група), що почалося 26 травня 2014. З середини липня цього року почнеться діагностичне обстеження 20 наступних найбільших за розміром активів банків.
«Звіт про результати діагностичного обстеження перші 15 банків повинні подати до Національного банку України до 31 липня 2014 року, а інші 20 банків – до 30 вересня 2014 року. Необхідні обсяги докапіталізації банків стануть відомі тільки після обробки Національним банком України поданих банками звітів про результати діагностичного обстеження », – йдеться в повідомленні НБУ.

clip_image004

Заборгованість по зарплаті

Заборгованість по заробітній платі в Україні в травні склала 999,3 млн. грн., Що на 0,9% менше, ніж у квітні 2014 року, але на 32,7% більше, ніж на початку поточного року. Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики. За даними Держстату, в сумі заборгованості по заробітній платі на 1 червня більше 62% (623,7 млн. грн.) займають економічно активні підприємства, 34% (340,1 млн. грн.) – компанії-банкрути, а інші 4 % – неактивні підприємства.

Дефіцит держбюджету скоротився

Дефіцит державного бюджету України за підсумками січня-травня 2014 склав 12,224 млрд. грн., що на 33,9% менше показника дефіциту за аналогічний період минулого року в розмірі 18,488 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?