Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стрес-тест і прогноз на 2016 рік

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

Обмеження скоро знімуть

Заступник голови Національного банку України Олександр Писарук повідомив, що зниження спекулятивного попиту зробить можливим зняття частини адміністративних обмежень в найближчому майбутньому. Писарук зазначив, що в країні, на території якої відбуваються військові дії, розраховувати в питаннях регулювання виключно на силу ринку не доводиться.
"Центральний банк закликає з розумінням ставитись до тимчасових обмежень, оскільки їх введення обумовлено насамперед бажанням ліквідувати схеми виведення капіталу за кордон. На жаль, не існує адміністративних обмежень без незручностей. Прошу вашого терпіння", – підкреслив він.

clip_image001

Ще один стрес-тест

У 2015 році регулятор збирається провести ще одне стрес-тестування банківської системи. Про це розповів перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Олександр Писарук. "Результати стрес-тестів в певній мірі є застарілими, тому що вони проводились за критеріями на 1 січня 2014 року, тому я думаю, що наступного року ми проведемо ще один стрес-тест ", – зазначив він. В поточному році стрес-тестування проводилось в 35 українських банках. За результатами потреба в докапіталізації склала 66 млрд. грн.

Наступний транш – в листопаді

Наступний транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі 260 млн. євро має надійти в Україну в листопаді. Про це минулого тижня в ході брифінгу повідомив заступник глави Адміністрації президента України Валерій Чалий на брифінгу. Чалий уточнив, що про другий етап допомоги в розмірі 500 млн. євро можна буде говорити з січня наступного року.

clip_image002
Прогноз на 2016 рік

В інтерв’ю журналу «Новий час» прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що наступний рік буде для економіки і соціального життя України вкрай складним. «Нинішня українська економіка повністю залежить від геополітики. Якщо припиниться війна, то зрозуміло, що потрібно скласти нову програму з МВФ, завершити податкову і бюджетну реформи.
Не тільки підписати закони про корупцію, а й починати їх виконувати.
Підготувати новий бюджет. І ось цей блок питань не дозволить впасти глибоко в 2015 році », – сказав Яценюк. Він також заявив, що «молить Бога», щоб наступний рік став роком стабілізації економіки. Якщо це відбудеться, то в 2016 році можна розраховувати на повільний початок зростання економіки.

Порада від мільярдера

Американський мільярдер Джордж Сорос вважає, що Міжнародний валютний фонд повинен надати Україні не менше $ 20 млрд. Про це він написав у своїй статті «Прокинься, Європа», опублікованій на сайті The New York Review of Books. «Після виборів в Україні МВФ буде потрібно переоцінити свій прогноз, виходячи з консультацій з урядом України.

Фонд повинен надати Україні не менше $ 20 млрд. І пообіцяти збільшити розмір виплат, коли це буде необхідно. Партнери України мають забезпечити додаткове фінансування в залежності від реалізації програм МВФ », – зазначає Сорос. На думку мільярдера, МВФ необхідно взяти на себе зобов’язання допомоги Україні і з погашенням її боргу в єврооблігації, який становить майже $ 18 млрд.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?