Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхування життя при отриманні споживчого кредиту

Нерідко потенційний позичальник, який звернувся до банку, зустрічається з цілим рядом умов, одним з яких є страхування життя і здоров’я при отриманні кредиту. Страховка майже нав’язується клієнту, і далеко не всіх така ситуація влаштовує. З чим це пов’язано?

Перш за все, страхування життя дозволяє банку зменшити свої ризики. Як правило, мова йде про споживчі кредити в розмірі від декількох десятків до декількох сотень тисяч рублів . Якщо ви берете споживчий кредит на суму від одного мільйона рублів, вам напевно доведеться страхувати своє життя в компанії, запропонованої банком. А це може збільшити ваші витрати.

У випадку, якщо ви, взявши такий кредит, раптово загину, банк залишиться ні з чим і буде змушений вимагати оплати боргів від ваших родичів. Усунути такі ризики допомагає страховка, однак, незважаючи на запевнення банків, вона не є обов’язковою умовою отримання кредиту. Ви вільні не тільки вибрати будь-яку страхову компанію (крім тієї, що пропонує вам банк), але і зовсім відмовитися від страхування.рисунок-на-сайт-ИП-ООО1-236x300

Вимога застрахувати життя позичальника неправомірно, навіть якщо ви берете велику суму. У випадку смерті клієнта банк може заповнити свої втрати за рахунок застави, засобів поручителів і, в кінцевому підсумку, доходів спадкоємців і залишився після клієнта майна. Страховка аж ніяк не є єдиним засобом повернення боргу у випадку смерті позичальника, а найчастіше служить способом збільшити суму кредиту і надати додаткових клієнтів компаніям-партнерам, які займаються страхуванням.

Що робити, якщо банк вимагає застрахувати ваше життя?

Якщо банківський службовець запевняє вас, що без страховки у зазначеній банком компанії ви не отримаєте кредит, складайте анкету-заяву, збирайте документи і чекайте рішення. Якщо далі послідує відмова, ви вправі написати у Федеральну антимонопольну службу скаргу або зв’язатися з співробітниками ФАС за допомогою гарячої лінії. Банк, що відмовив вам через відсутність страховки, покарають, і ви, цілком можливо, отримаєте схвалення і сам кредит.

Доводити до скарг необов’язково: найчастіше на співробітників банку діють словесні погрози. У випадку, якщо ви відмовтеся від страхування життя і почуєте від службовця, що банк може не схвалити вашу заявку, попросіть викликати старшого менеджера і обговоріть цю ситуацію з ним. Керівник відділення, де ви хочете взяти споживчий кредит, повинен бути обізнаний про всі вимоги свого банку, і загроза написати в ФАС на нього зможе подіяти.

Доводити справу до самої скарги стоїть в разі, якщо ви все ж отримали відмову. Однак перш необхідно переконатися в тому, що вам відмовили саме їх-за відсутності страховки, а не з інших причин. Банк має право не розголошувати причини відмови, і ви маєте право скаржитися тільки в тому випадку, якщо можете похвалитися досить високими доходами для отримання кредиту і гарною кредитною історією. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися ні з чим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?