Новини світу кредитування та банківських послуг.

СТРАХування ЗА КРЕДИТОМ, яке ОБОВ’ЯЗКОВе, від якого можна відмовитись.

Отримуючи кредит, позичальники часто стикаються з вимогою банку укласти договір страхування чогось. Або ще гірше – дізнаються про додаткові витрати тільки після укладення кредитного договору. Непосвяченій людині легко заплутатися серед безлічі видів кредитного страхування, а також в тому, чи дійсно вони так необхідні і обов’язкові.


ЩО ЦЕ ТАКЕ

Страхова премія за кредитним договором – це плата за страхування кредитних ризиків, яку клієнт вносить за страховим договором.

Сьогодні банки намагаються максимально убезпечити себе від неповернення кредиту та закликають позичальникам застрахувати себе і заставу від безлічі різних видів ризиків. Для цього часто пропонуються кредитні програми з включеною в суму кредиту страховою премією.

Такі програми, як правило, характеризуються зниженими процентними ставками, що приваблює потенційних позичальників.

У разі, якщо страховка включається в суму позики, премія по ній часто сплачується одноразово за весь термін кредитування.

Можливий і варіант, коли кредит містить страховку тільки за перший рік. Тоді позичальник зобов’язаний самостійно щорічно продовжувати договір страхування.

Чи ОБОВ’ЯЗКОВО ПЛАТИТИ?

Існують різні види страховок в залежності від виду кредитування. Розглянемо докладніше, які з них є обов’язковими, а від яких можна і відмовитися.

Іпотека:

Майнове. Страхування заставленого майна є обов’язковим згідно із законом «Про іпотеку» та Цивільного кодексу . Як правило, обходиться в межах 0,4% від заборгованості по кредиту.

Титульне. При укладенні такого договору страхується ризик втрати права власності на майно, що купується. Титульне страхування не є обов’язковим, деякі банки його навіть не пропонують або не підвищують процентну ставку при його відсутності. Страхування титулу обходиться позичальникові до 0,3% від страхової суми.

Особисте. Також не є обов’язковим, однак, відсутність договору страхування життя часто впливає на підвищення ставки на 2-7 пунктів. Особисте страхування може доходити до 1,5% від позичкової заборгованості. Незважаючи на дорожнечу цієї страховки, в разі іпотеки експерти рекомендують все ж від неї не відмовлятися. Так як термін дії іпотечних кредитів досягає 30 років, імовірність настання страхового випадку досить велика.

Автокредит:

КАСКО. Зазвичай банки зобов’язують позичальників щорічно укладати договір страхування КАСКО. Вимога такої страховки цілком виправдана, з огляду на високу аварійність. Останнім часом кредитні організації почали пропонувати спеціальні програми, які не передбачають обов’язкового укладення страховки КАСКО. Варто звернути увагу, в цьому випадку ставки по кредиту можуть бути значно вище, зазвичай на 5-8 пунктів. Іноді банк дозволяє не продовжувати страховку, якщо у клієнта не було затримок з оплатою, і заборгованість по кредиту менше половини вартості автомобіля.

Страхування життя і втрати працездатності. Страхування життя не обов’язкове, але його відсутність підвищує процентну ставку на 1-2 пункту. Як правило, обходиться в 1-1,5% від суми кредиту. Для позичальника наявність договору особистого страхування – додаткова гарантія на випадок смерті або втрати здоров’я. Але термін автокредиту не такий тривалий, як при іпотеці, тому в кожному конкретному випадку позичальник сам вирішує, наскільки йому така страховка необхідна.

Споживчий кредит:

Страхування життя і втрати працездатності. Включення особистого страхування в суму кредиту при споживчому кредитуванні дуже поширене. Його необхідність і вплив на умови кредиту аналогічні автокредиту.

Страхування від втрати роботи. Це ще один вид добровільного страхування, який банки зараз активно пропонують в рамках кредитування. Такий вид страховки часто не має сенсу, так як страховий випадок передбачає втрату роботи тільки з вини роботодавця. Тобто звільнення позичальника за власним бажанням, як це часто в нашій країні оформляється, незалежно від реальної причини, не вважатиметься підставою для компенсацій.

Страхування застави. При наявності застави страхувати його обов’язково, також, як і при цільових кредитах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?