Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхування при отриманні кредиту: нюанси боротьби за зрозумілий договір

Після деякого зниження кількості звернень за отриманням позикових коштів на тлі недавньої фінансової кризи, кредитування стало знову популярним варіантом отримання необхідних сум.

Значне зростання показує відсоток позичальників, які оформили споживчий кредит. Поступово знову стане популярною і іпотека. 


Страхування майна, життя і здоров’я при отриманні кредиту

Фахівці впевнені, що зростанню сприяє відмова фінансових структур від неправомірних комісій за ведення рахунку або обслуговування кредитів, прихованих відсотки. Правда сьогодні практично всі банки рекомендують оформити страховку, які аналітики часто визнають аналогом прихованого відсотка. Особливо, якщо договір оформлений не в інтересах клієнта банку.

Залежно від напрямку отримання позикових коштів, клієнту може бути запропоновано:

  • оформлення страхування життя і здоров’я. За цією програмою борг позичальника у випадку смерті або отримання інвалідності готова взяти на себе страхова компанія, яка співпрацює з банком. Такий варіант стає гарантією, що борг в будь-якому випадку буде виплачений, не стане важкою ношею для спадкоємців чи правонаступників отримувача коштів;
  • страховка від втрати роботи готова забезпечити за рахунок страхової компанії своєчасні виплати по кредиту, вона може враховувати разі тимчасової непрацездатності через хворобу;
  • при оформленні іпотеки або одержання кредиту за рахунок забезпечення застави нерухомим майном, оформлена страховка буде гарантувати, що у разі втрати майна або його серйозного пошкодження воно не припинить виступати в ролі застави або кредит буде погашений страховиками.


Варіанти страхування однаково вигідні всім трьом сторонам цієї угоди. Єдиним нюансом при оформленні договору страхування стають умови визнання страхового випадку. Деякі варіанти цього документа містять положення про необхідність надання настільки значного пакета документів, що підтверджують факт страхового випадку, що їх збір може стати нездійсненним завданням.

При оформленні страховки варто також уважно ознайомитися з тим, що страхова компанія розуміє під поняттям страховий випадок. Наприклад, при договорі, що передбачає втрату роботи, мова може йти тільки про офіційне скорочення штатів.

Контролювати можна і розмір суми страховки. 

Часто банки пропонують звертатися тільки до однієї компанії, з якою постійно працюють. Закон же говорить, що клієнт сам має право пропонувати фінансовій структурі зручного для себе страхувальника. Правда, законодавство уточнює, що при оформленні іпотечного кредиту страхування втрати чи псування майна все-таки визнається обов’язковим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?