Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхування непогашення кредиту

Напевно багато хто з тих, хто брав більш-менш пристойний кредит , стикався з питанням страхування непогашення кредиту. У когось ця думка виникала самостійно, а комусь натякали кредитні менеджери.

Розповідали, які небезпеки підстерігають вас на кожному кроці, і як буде добре, коли Вас захистить страхова компанія у разі настання якого-небудь страхового випадку: втрати працездатності, смерті, пошкодження або знищення майна, або щось в цьому роді.

А, давайте подивимося, кому в принципі потрібно страхування непогашення кредиту.

Взагалі, питання страхування непогашення кредиту виникли через високих кредитних ризиків споживчих позик. А ризики ці з’являються не тільки в результаті шахрайських дій окремих позичальників, але і в результаті недосконалості у багатьох банків систем оцінки та прийняття рішень по ризикових операцій.

Тепер інше питання – хто несе ці ризики. Банки запевняють, що позичальник ризикує тим, що в результаті настання якогось випадку, він не зможе виплачувати кредит. Але дозвольте – не зможу, так не зможу. Де ж тут мій ризик? Ось банк недоотримає свого, тут ясно.

Певний ризик у відсутність страхування непогашення кредиту є у позичальника, мабуть, тільки у випадку застави нерухомості (іпотеки). Але там теж необхідно оцінювати відповідність можливих ризиків з витратами зі страхування непогашення кредиту.54

Якщо банк вважає, що ризики високі і страхування непогашення кредиту необхідно, ніхто не заважає йому самому виступити страхувальником відповідальності позичальника. Але така страховка у банків дуже не популярна.

На практиці буває якраз навпаки. При банці створюється афільована страхова компанія, яка заробляє (і непогано) на страхуванні непогашення кредиту. А вірніше, на внесках за це страхування. Тобто банк намагається не тільки перекласти на позичальника витрати зі страхування своїх же ризиків, але, блін, ще й наваритися на цьому.

Якщо ж Ви все-таки вирішили, що страхування непогашення кредиту Вам необхідно, не забувайте вчасно вносити страхові внески. На моїй практиці страховики постійно відмовляли позичальникам у виплаті страхових премій якраз через несвоєчасне внесення платежів (яке траплялося якраз в результаті настання страхового випадку). Виходить, що Вам нічим платити за основним кредитом і, відповідно, нічим вносити страхові внески. І який сенс тоді був взагалі з цим затівати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?