Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхування квартири від пожежі або затоплення.

Квартира для кожної людини є надійним і міцним тилом, втрата або пошкодження якого переносяться вельми важко. У результаті абсолютно непередбаченого випадку – пожежі або затоплення – майну людини може бути завдано непоправної шкоди. У тому випадку, якщо винного у трагедії немає або він не може відшкодувати збиток, потерпілий змушений сам ремонтувати своє житло і нести всі пов’язані з цим витрати.


Існує один вірний спосіб уникнення такої ситуації – це добровільне страхування квартири від ймовірності настання безлічі ризиків, у тому числі від затоплення або пожежі. Власникам такого житла варто знати, коли доцільно оформляти цю страховку, скільки вона буде коштувати і які ризики зможе покрити.

У яких випадках рекомендується оформити страховку на квартиру

Рішення про оформлення поліса кожна людина приймає індивідуально. Факторами, які можуть вплинути на прийняття даного рішення, можуть бути:

 • новий дорогий ремонт в квартирі;
 • неблагополучні сусіди, дії яких рано чи пізно можуть призвести до нещасного випадку (наприклад, вони вже забували згасити сигарету, вимкнути праску або електроплиту);
 • надання квартири в оренду іншим мешканцям (що також підвищує ймовірність ризиків);
 • поверх, на якому знаходиться квартира (найбільшим ризикам піддаються перший і останній поверхи);
 • проживання в квартирі дітей, які можуть скоїти необережні дії (включити кран або запалити сірник);
 • застарілі системи водопостачання;
 • наявність в квартирі газових колонок, близьке розташування газових труб;
 • обробка квартири матеріалом, який добре горить (наприклад, деревом), наявність перекриттів з такого матеріалу.

Статистика показує, що покупцями страховок для квартир від таких ризиків, як пожежа і затоплення, найчастіше є працюючі люди середнього віку – від 30 до 50 років. Це говорить про те, що вони розуміють передбачливість таких дій і заздалегідь хочуть убезпечити себе від можливого збитку. 


До вибору страхової компанії варто підійти особливо ретельно – перед оформленням поліса бажано вивчити ринок страхових послуг і працюючих на ньому суб’єктів.

Критерії, на які варто орієнтуватися при виборі компанії:

 • стаж роботи на ринку;
 • надійність компанії, її рейтинг;
 • кількість покриваються страховими виплатами ризиків.

Варто уважно проаналізувати діяльність компаній, які надають послуги зі страхування квартири, і вибрати найбільш надійну. Не варто гнатися за низькими цінами, які пропонують сумнівні компанії – велика ймовірність, що при настанні страхового випадку ніяких виплат і компенсацій від таких страховиків не буде.

Скільки коштує застрахувати квартиру

Як і будь поліс страхування, якщо об’єктом угоди виступає квартира і її можливе пошкодження від пожежі або затоплення, вартість страховки розраховується індивідуально. На формування вартості страхування квартири впливають такі фактори:

 • обрана страхова компанія – різні страховики пропонують програми страхування з відмінною вартістю;
 • вартість квартири (визначається в результаті експертної оцінки, яка найчастіше проводиться співробітниками страхової компанії або незалежними фахівцями);
 • набір ризиків, які будуть покриватися страховкою;
 • вік будинку, в якому знаходиться квартира;
 • стан систем комунікації будинку (наприклад, водопостачання);
 • метраж квартири;
 • особливості приміщення, яке страхується (наприклад, для квартир з дерев’яними і кам’яними перекриттями поліс буде коштувати по-різному);
 • наявність ремонту в квартирі, його оцінна вартість.

Для комплексного страхування ціна поліса за рік розраховується в процентному відношенні від вартості квартири і становить 0,16% (може бути і вище). Для рухомого майна, яке знаходиться в приміщенні, тариф вище – 0,4%.

Залежно від усіх цих факторів і обраної програми страхування співробітники компанії розрахують вартість поліса. Іноді необхідно вносити цей платіж відразу, одноразово, але багато компаній пропонують своїм клієнтам розстрочення та розбивають всю суму на кілька місяців (аж до року).

Ризики і страхове покриття

Більшість компаній надають поліси з можливістю вибору ризиків, які будуть покриватися оформленим полісом. Найбільше поширення для квартир отримали такі два ризики, як:

 1. Затоплення – в цьому випадку страхувальник отримає відшкодування за весь збиток, нанесений квартирі в результаті дії води (при пошкодженні труб, необережних діях третіх осіб і т. п.).
 2. Пожежа – найчастіше страхується внутрішнє оздоблення квартири від вогню, який може виникнути як на місці пожежі у сусідів, так і у самого страхувальника. Крім згубного впливу вогню, поліс також може охоплювати і збиток від води і піни, яка використовується при гасінні пожежі.

Звернутися за послугами страхування може як власник квартири, так і стороння людина – орендар. Головною вимогою є надання всіх необхідних для угоди документів.

Що може бути застраховано

Страхові компанії пропонують безліч різних програм, які включають в себе різні ризики (по одному або в комплексі), а також об’єкти, що підлягають страхуванню. Наприклад, до них можуть бути віднесені:

 • несучі конструкції квартири (рідко використовуються при страхуванні від пожежі та затоплення, оскільки ці частини квартири практично не страждають від таких ризиків);
 • внутрішня обробка будинку (тобто страховка ремонту квартири);
 • меблі, техніка та інше майно страхувальника, яке знаходиться в квартирі і може постраждати від вогню або води.

Крім цього, є програми, що дозволяють застрахувати квартиру від пожежі і потопу тільки на певний термін: під час від’їзду господарів, при проведенні ремонтних робіт і т. п. Варто врахувати, що страхові компанії не покривають збитки, які були отримані в результаті деяких подій:

 • з вини (умисної або ненавмисної) страхувальника;
 • в результаті військових дій або операцій;
 • внаслідок яких-небудь політичних або громадянських заворушень.

Більш конкретні умови обговорюються вже з обраною страховою компанією, оскільки деякі страховики можуть виділяти та інші винятки з страхових випадків.

Компенсувати збитки, отримані в результаті цього, допоможе поліс страхування на квартиру, який має деякі особливості:

 1. Клієнт може сам вибирати набір ризиків, від яких хоче застрахувати своє майно.
 2. Найбільшою популярністю у страхувальників користуються такі ризики, як пожежа і затоплення.
 3. Вартість страхового поліса багато в чому залежить від стану приміщення: чим старіше будинок або дорожче ремонт у квартирі, тим більше доведеться заплатити за оформлення угоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?