Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхування кредитів, що треба знати

При оформленні кредитів банки пропонують позичальникам оформити страховку. Кожен клієнт повинен знати, що страхування – це не обов’язкова умова і банк зобов’язаний запропонувати інший варіант надання кредиту без страховки. Як правило, процентна ставка по кредиту в такому випадку збільшується. Придбати страховку можна як через банк, так і через будь-яку страхову компанію за вашим вибором (але з числа акредитованих). При самостійному пошуку компанії поліс може коштувати в рази дешевше.

  • Застрахувати можна себе або предмет застави. Найпоширеніший вид страхування, який пропонується позичальникам за споживчими кредитами – це страхування життя і здоров’я. У разі хвороби, через яку клієнт може стати неплатоспроможним, страхування компанія має погасити кредит, при цьому майно, придбане на кредитні кошти, залишиться у позичальника. Теж саме відбувається у випадку смерті клієнта. Борги оплачує страховик, а спадкоємці отримують майно, що не обтяжене позикою.
  • Також можна застрахуватися від втрати роботи. Зазвичай така страховка припускає, що в разі скорочення на роботі страховик кілька місяців буде виплачувати кредит, поки покупець не знайде нову роботу. Строки виплат обумовлюються в договорі. Цей вид страхування – один з найдорожчих і не передбачає звільнення за статтею або за власним бажанням.
  • При оформленні кредиту можна застрахувати предмет застави. Необхідність страхування предмета застави обумовлена можливістю його пошкодження або знищення. Тому страхування заставного майна найчастіше є обов’язковою умовою кредитного договору.

Який би вид страхування ви не вибрали – уважно вивчіть договір. Потрібно звернути увагу на те, хто вказаний у договорі в якості вигодоотримувач при настанні страхового випадку. Необхідно вивчити сам перелік ситуацій, в яких діє страховка. Окремої уваги заслуговує пункт про розірвання договору. Справа в тому, що страховики часто прописують в документах неможливість повернення страховки навіть у разі дострокового погашення кредиту.

Якщо у вас настав страховий випадок, необхідно звернутися з полісом в страхову компанію і надати страховикам довідки та інші підтверджуючі документи. Після цього компанія переведе страхову виплату на ваш кредитний рахунок в банку. У разі якщо розмір виплати перевищить заборгованість по кредиту, різниця буде зарахована на депозит клієнта банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?