Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страховки по кредиту, які бувають.

Щоб бути впевненими в тому, що кредитні кошти клієнт поверне навіть у випадку виникнення особистих неприємностей, банківські установи додають до тарифу за позикою різного роду страхові внески. Розглянемо, які страховки банки пропонують позичальникам.
Як правило, щоб забезпечити повернення своїх коштів, банки пропонують три види страхування:
– Страхування життя і здоров’я позичальника, його платоспроможності на випадок втрати роботи тощо;
– Страхування товару (наприклад, авто, квартири);
– Страхування самого кредиту, його процентних ставок.

Згідно із Законом України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страхування автомобіля після його купівлі є обов’язковим. Подібна вимога існує в законі «Про іпотеку», в якому обов’язковим є страхування предмета іпотеки, тобто нерухомості, яку купують.
Таким чином, пропозиції банківських установ зі страхування авто і нерухомості є для клієнта більш легким шляхом до дотримання законодавчих норм.
Більшість банків пропонує кредит на авто разом з КАСКО, і наявність страховки клієнти сприймають як перевагу кредитної пропозиції.
Проте, страхування життя і здоров’я позичальника є послугою, від якої покупцеві в деяких банках дозволяють відмовитися , оскільки клієнти дивляться на неї як на небажану статтю витрат. Наприклад, Райффайзен Банк Аваль у розділі споживчого кредитування вказує, що клієнт має право не платити страховку, але банк все ж рекомендує нею скористатися для спокою родичів. З цієї ж причини у Платинум Банку страхування життя позичальника – обов’язкова послуга.

strahovka_aval_650x183.jpg.aspx

Із збільшенням кількості користувачів платіжних карток банки почали включати страхування в тарифи на обслуговування карт. Наприклад, УкрСиббанк пропонує страхування карт «All inclusive». Страхування поширюється на випадки крадіжки або втрати документів, ключів від будинку або автомобіля, крадіжки гаманця і карти, а також – якщо шахрай розрахується вашою карткою в магазині. У вартість страховки входить і обслуговування картки (від 3 до 34 грн. Залежно від типу картки).
Страхування подорожей за кордоном пропонує клієнтам, які мають пластикові картки класу Gold «Platinumu Infinite», Укрексімбанк . В обмін на страховку, яка входить у вартість оформлення картки, клієнт, в разі неприємностей отримає компенсацію за втрату і затримку багажу й рейсу та надзвичайні готельні витрати, а також – юридичну допомогу. Якщо клієнт захворіє, його лікування оплатять, а в разі смерті страховики покриють витрати на поїздку родичів, покупку труни та організацію похорону. Страховий платіж становить 175-913 гривень залежно від типу карти.
Подібну страховку для користувачів карт Visa Platinum можна отримати і в ОТП Банку . В останньому відзначають, що страховий поліс можна пред’являти при отриманні віз для виїзду за кордон.
Альфа-Банк страхує власників карт від скіммінгу та іншого роду шахрайства з грошовими коштами. Користувачі картки «Альфа-стиль» мають можливість отримати страхову компенсацію в разі втрати картки внаслідок грабежу і розбою, а також – скіммінгу, IT-шахрайства, фішингу, оплати товарів і послуг третіми особами картами клієнта банку без його згоди. Страхування строком на 2 роки коштує 150-200 грн.

strahovka_2_500x327.jpg.aspx

Також страховкою може бути передбачена компенсація у разі втрати роботи (трудовий договір розірвано з ініціативи роботодавця, підприємство, на якому працював клієнт, ліквідовано або ж працівник потрапив під скорочення). Але сукупний стаж на останньому місці роботи повинен становити не менше одного року.
Варто відзначити, що страхова компенсація у зв’язку з втратою місця роботи виплачується не відразу після звільнення. Клієнт повинен звернутися в страхову компанію на наступний день після указу про звільнення і через місяці два його борг почнуть погашати страховики. Вважається, що відразу після звільнення у клієнта є гроші для погашення кредиту, так як він отримує заробітну плату та інші розрахункові виплати.
Страхові платежі по кредиту відбуваються протягом певного періоду – від 3 місяців до року. Далі клієнт повинен сам справлятися зі своїми матеріальними проблемами. Таким способом банки мотивують боржників якнайшвидше знайти нову роботу.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?