Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страховка для туриста: що включає, скільки коштує?

Середній тариф економ-пакета, який передбачає тільки компенсацію витрат на медичну допомогу, коливається в діапазоні від 3,5 до 12 гривень в день. Заплативши більше, вам стають доступними і супутні опції: страховка від затримки рейсу, багажу, юридична допомога за кордоном та інші. Про те, як вибрати страховий поліс для туриста.

Страховка для туристів компенсує вам витрати на медичне обслуговування, у випадку, якщо ви отримали травму або захворіли в поїздці. В першу чергу, це стосується невідкладної допомоги, а також витрат на лікування в лікарні (стоматологія, хірургія). Сюди ж включені евакуація, а також, в разі смерті, – і транспортування тіла на батьківщину.

Типова медична страховка включає в себе мінімум послуг. Наприклад, екстрена стоматологічна допомога, як правило, не включена. Вартість типової страховки, як правило невелика, і залежно від тривалості туру складає від 70 до 200 гривень.

clip_image001Імовірність виникнення страхового випадку з гірськолижником або дайвером (туристом, які займаються активними видами спорту), набагато вище ніж у "звичайного" мандрівника. І витрати на лікування при настанні нещасного випадку, набагато вище. Саме тому страховий поліс таких туристів в півтора-два рази дорожче. Проте, гірськолижники, дайвери страхуються практично поголовно й умовляти їх турфірмам не доводиться. Вся справа в тому що в такому випадку вам можуть компенсувати набагато більше витрат: вартість операцій, медичного транспортування в лікарню і на батьківщину після лікування, вартість квитка в обидва кінці близькому родичу і його проживання в готелі (в межах встановлених лімітів), у разі якщо застрахований перебував у лікарні більше 10 днів. Також сюди входить супровід на батьківщину, що залишилися без догляду, неповнолітніх дітей та інші послуги відповідно до категорії поліса.

Медична страховка, яку продають разом з туром найчастіше включає лікування, яке пов’язане з викликом швидкої допомоги та можливої госпіталізацією. Програма «стоматологія» та «медикаменти» можуть в неї не входити. Тому при покупці потрібно уважно дивитись наповнення кожного поліса. Страхова сума може значно варіюватись. Краще уточнити це у продавця. Слід врахувати, що ціни на медичні послуги в Європі та, наприклад, в Єгипті будуть відрізнятись. Тому, економити на полісі десятки гривень заради зменшення суми покриття не варто. Гострі ситуації можуть покриватись 100%, іноді може бути франшиза від 5 до 50%. Це прописується в договорі окремо.

Перед поїздкою знайдіть в договорі телефон асистуючої компанії, тобто тієї, куди ви будете телефонувати в разі страхової ситуації. Ситуацію з оплатою через повернення слід передбачити заздалегідь, зателефонувавши в той же асистанс. Якщо в договорі прописаний пункт про 100% оплату і поверненні грошей через відшкодування, то оплатити послуги доведеться самостійно.

Якщо ви збираєтесь займатись екстремальним спортом, вам буде недостатньо страховки, яка продається з туром. При укладенні договору зі страховою компанією, уточніть чи покривається транспортування застрахованого додому, якщо раптом буде проведене оперативне лікування. Після катання на лижах така ситуація досить часта.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?