Новини світу кредитування та банківських послуг.

Страхові компанії поспішили

Страхові компанії, займаючись страховкою життя, прогресивно розширюють спектр послуг. Збільшуючи свої переліки, вони вміщуються на фінансові ринки, що, у принципі, не повинно бути їм властиво. Протягом довгого часу лайфові страхові компанії домагалися права надавати клієнту послуги по накопиченню недержавної пенсії, протиставляючи себе недержавним пенсійним фондам. Крім цього, страховики чекають, коли буде введено на Україні інвестиційне страхування, що нагадує послуги інвестиційних фондів. Але і це ще не все. Страховики в 2005 р. становили прогнози, за якими страхові компанії незабаром повинні вийти на іпотечний ринок.

У законі «Про страхування» визначено, що резерви страховки можна використовувати в якості довгострокового кредитного будівництва житла, включаючи сюди індивідуальних забудовників. А сам порядок має бути визначений Кабінетом міністрів України. Цим же законом забороняється інша кредитна діяльність. Використовуючи можливість конкуренції з банками на іпотечному ринку, страховики поки не досягли вагомих успіхів у кредитуванні населення. Крім цього, учасники ринку відзначають, що на даний момент не можуть назвати жодного випадку з місцевого ринку, коли СК, використовуючи резерви, видала кредит на будівництво житла. І цьому факту є ряд причин.

Справа в тому, що суми клієнтів лайфових страхових компаній не так великі, щоб претендувати на великий кредит. Ще одна причина – правила розміщення страхових резервів не дають СК, що займаються страхуванням життя, робити активні інвестиції у нерухомість. За цими правилами, лайфова СК може інвестувати не більше 20% своїх резервів, а вкладення в один об’єкт не повинні перевищить 5% від обсягу резервів страховика. За даними, СК поки не здатні фінансувати будівництво або купівлю житла. Невеликі інвестиції не здатні взяти під контроль об’єкт виробництва повністю, а тому бізнес ризикований і не виправданий.

Мало того, відсутня чітко визначена нормативна база, за якою визначається алгоритм дії СК, що стосується питань іпотеки. Нові напрями, звичайно ж, необхідні, але відсутність чіткого механізму участі СК у фінансуванні та просуванні розвитку іпотеки суттєво заважає справі. В результаті, СК придумують сурогатні фінансові продукти, щоб розширити перелік послуг для своїх клієнтів, опиняючись на фінансовому ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?