Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стосунки між банками і БКІ змінюються

Зараз спостерігаються істотні зрушення в області налагодження співпраці між банківськими організаціями та бюро кредитних історій. Це пов’язано, в першу чергу, з усвідомленням банками своїх вигод від роботи з бюро. Практично банк не тільки одержує можливість виявити неблагонадійних позичальників і позбавити себе від «висячих» кредитів (а значить, і від проблем, пов’язаних з їх поверненням), але і значне прискорення та спрощення процедури видачі кредитів. А якщо швидше, то значить більше клієнтів отримає банк за той же самий час, і не просто клієнтів, а надійних платників з позитивною кредитною історією.

Більш того, знизивши для таких людей свої відсоткові ставки, банки можуть стимулювати своїх клієнтів залишатися на обслуговування у одного банку, накопичуючи свою кредитну історію для отримання більш м’яких умов. Але це поки що лише в теорії. Практично ж усі клієнти на сьогоднішній день мають однакові умови кредитування, не залежні ні від якої кредитної історії і сумлінності. Для організації видачі кредитів на пільгових умовах банкам необхідно впровадити систему критеріїв, за якими вони зможуть виділяти найбільш надійних позичальників. А для організації такої системи потрібно повноцінна робота бюро кредитних історій, які сьогодні перебувають поки що в стадії початкового розвитку. До того ж велика частина населення ще не встигла розрахуватися за свій перший кредит, а значить, платоспроможність оцінювати не по чому.

Згідно з прогнозами деяких фінансистів, через пару років отримати кредит, маючи сумнівну кредитну історію, буде просто нереально. Людям, у яких кредитна історія чиста як аркуш паперу, отримати кредит буде вкрай складно. Тим клієнтам, у яких вже сьогодні є позитивна кредитна історія, банки обіцяють зниження процентних ставок на 1-2%. Втім, не варто забувати, що пільгові умови очікують позичальника тільки при наявності кредитної історії в тому банку, в якому розглядається заявка на позику. Поки що можна спостерігати замкнене коло, в якому банки нарікають на високу вартість послуг бюро і неповноту їх бази даних, а бюро вважають, що банки не виявляють достатньої ініціативи. У результаті бази поповнюються дуже повільно, а брак інформації щодо позичальників не влаштовує банки. Висновок напрошується сам по собі: брати кредити в одному банку і своєчасно їх гасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?