Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ставки по депозитах сумою понад 200 тисяч гривень.

У січні цього року більше 98% коштів на депозитах українців були розміщені на вкладах до 200 тисяч гривень, які забезпечуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Середня сума депозиту українського вкладника набагато нижче встановленого Фондом ліміту. За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на 1 січня 2015 середній розмір вкладу (у гривневому еквіваленті) в банках України становив 8213 гривень.

У зв’язку з падінням курсу гривні по відношенню до іноземних валют, значно зросла кількість вкладів в іноземній валюті , які згідно з умовами системи гарантування не відшкодовуються Фондом (наприклад, на даний момент при курсі 23,44 гривні за 1 долар, внесок в сумі понад 8532 долара вже не буде відшкодований Фондом).

clip_image001

Експерти кажуть, що кількість вкладів понад 200 тисяч гривень показує ступінь довіри і лояльності до банку. Менш лояльні до банку клієнти прагнуть роздрібнити внесок на кілька родичів або не тримати в банку суми, що перевищують розмір компенсації Фондом.

І з бонусом, і без

Експерти кажуть, що пару років тому банки пропонували кращі ставки і набір послуг за великим депозитами, які не завжди вкладаються в гарантовану суму. Сьогодні багато банків перевели ці депозити на загальні умови.
Умовами депозитної програми« Класика прибутку »(класичний депозит з можливістю поповнення на термін 100/200/400 днів) передбачена програма лояльності для постійних клієнтів та клієнтів, що розміщують депозити у сумі від 100 тис. грн, 10 тис. доларів США і євро . Бонуси програми дають можливість збільшити ставку за вкладом у гривні на 0,5%, в доларах США і євро – на 0,25% , – віце-президент бізнесу " Персональні фінанси " Діамантбанку.

За словами Марини Кшініной, на даний момент у банку VTB (Україна) відсутні будь-які додаткові привілеї для вкладників, що розміщують кошти від 200 тисяч гривень. Ми цінуємо кожного клієнта, тому встановили єдині, зрозумілі і привабливі умови для всіх, незалежно від суми депозиту і без додаткових вимог для отримання високого доходу. Процентна ставка за вкладом у гривні від 3 до 12 місяців становить 25% річних, в іноземній валюті – до 9,5% річних.

А от у прес-службі ПриватБанку розповіли, що при розміщенні великого депозиту у них ще з 2012 року діє практика, коли такий вкладник отримує статус VIP-клієнта, пластикову карту Platinum з безкоштовним обслуговуванням, персональне обслуговування в VIP-центрах і ще безліч переваг для VIP-клієнта банку.

У невеликому банку Глобус депозити понад 200 тис. грн. розміщують на таких же умовах, як і ті, які гарантуються Фондом. Без додаткових бонусів можна оформити депозит і в Ідея Банку . У колл-центрі банку уточнили, що найближчим часом можуть з’явитися нові програми. В UniCredit Bank розповіли, що можна отримати додатковий бонус у вигляді 0,5% річних, якщо оформляти депозит через інтернет-банкінг. А банк Траст пропонує додаткові 3% річних при розміщенні на рік. Також, якщо оформити депозит до кінця квітня на 6 місяців, то можна отримати «чистий» (після оподаткування) дохід у 27,3% річних.

Як скоротити ризики при розміщенні вкладу

Щоб зменшити ризики при розміщенні депозиту потрібно в першу чергу вибрати надійний банк. При розміщенні вкладів в сумі від 200 тис. грн. можна розподілити суму за різними вкладами, оформивши їх на родичів.

Вибирати фінансового партнера також потрібно з усією відповідальністю: не лінуватися подивитися інформацію про звітність на сайті НБУ , поцікавитися фінансовим станом – чи достатній запас міцності у банку у вигляді власного капіталу, а також подивитися на його платіжну дисципліну – не виникало Чи скарги з боку вкладників про «неповерненні» вкладів, затримки виплат.

За словами начальника департаменту по роботі з клієнтами банку Глобус, потрібно детально вивчити баланс банку і порівняти ставку залучення депозитів і ставку видачі кредитів даного банку, маржа повинна бути не менше 4%.

У першу чергу слід дуже ретельно вибирати банк, віддаючи перевагу тим фінустановам, які володіють хорошими показниками ліквідності і в цій частині виконують ключові нормативи НБУ. Не варто керуватися лише рейтингами банків, який складається за розміром активів і прибутковістю вкладу. Але навіть такий підхід не може дати абсолютної гарантії. Тому звичайному вкладнику я б рекомендував хеджувати ризики, розміщуючи великі суми в різних банках так, щоб розмір депозиту в кожному банку не перевищував еквіваленту 200 тис. Грн., – підкреслює в. о. голови правління «Комерційного індустріального банку»

Що пропонують українські банки по депозитах
понад 200 тисяч гривень

Банк

Назва депозиту

Мінімальна сума вкладу

Термін депозиту

Ставка (гривня)

Ставка (долар)

Промінвестбанк

Іменний ощадний сертифікат

150 000 грн

180 днів

20%

10%

Ощадбанк Росії

«Весняний»

200000 грн

1 міс.

20,5%

ПУМБ

«Накопичувальний»

250 000 грн

Від 1 до 18 міс.

Від 18,6 до 23,3%

Від 8,4 до 10,4%

Райффайзен Банк Аваль

«Класичний» , «Ощадний» *

100 000 грн

Від 31 до 367 днів

Від 9,5 до 13,5%

Від 2 до 4%

Укрсиббанк

«Надійний дохід» *

150 000 грн

2 місяці

Від 1,9 до 13,5%

Від 0,4 до 1,27%

Глобус

«Великий»

150 000 грн

Від 366 до 730 днів

16%

6%

Platinum Bank

«Бажана Збільшення»

100 000 грн

Від 3 до 18 міс.

Від 20,5 до 23,5%

Від 9 до 9,8%

Діамантбанк

«Іменний ощадний сертифікат»

200000 грн

Від 200 до 400 днів

Від 23 до 23,5%

Від 10 до 10,5%

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?