Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ставки по депозитах: прогноз на наступний рік

Експерти ринку прогнозують наступного року масове зниження процентних ставок по депозитах. Наскільки суттєвими будуть процентні зміни, і чи варто інвестувати в гривневі депозити?

Фінансові аналітики не вважають політичну ситуацію в Україні серйозним дестабілізуючим фактором і відзначають, що сьогодні у банків немає потреби залучати кошти вкладників за завищеною ціною.

 «Загалом, якщо винести за дужки політичну складову і супутні їй тимчасові дестабілізаційні фактори, сьогодні загальна ліквідність банківського сектора достатня для того, щоб йти від залучення ресурсу за завищеною ціною (нинішній рівень депозитних ставок в Україні – в числі світових лідерів). Динаміка приросту вкладів за підсумками 11 місяців 2013 переконлива – більше 80 млрд. грн, у тому числі, вклади фізичних осіб зросли на 70 млрд. грн », – стверджує директор з роздрібного бізнесу банку «Надра» Сергій Козлов.
Банківський депозит залишається оптимальною інвестицією з точки зору співвідношення прибуток / ризик. Тому позитивна динаміка портфеля в 2014 році продовжиться на тлі помірного, але поступального зниження рівня процентних ставок і за вкладами у гривні, як необхідна умова зниження вартості кредитного ресурсу, і за вкладами у валюті, як однієї зі складових вирішення стратегічного завдання Нацбанку щодо зміцнення stavki_prognoz_88x88.jpg.aspxнаціональної валюти в українській економіці і у фінансовому секторі. Тому саме зараз – найкращий час розмістити депозит у великому системному банку і зафіксувати високу прибутковість на 2014 рік ».
Разом з тим банки відзначають, що високі процентні ставки по депозитах, які ми спостерігали в грудні, пов’язані з невизначеною політичною ситуацією в країні і незабаром після її зміни будуть знижуватися.
«Підвищення ставок на початку грудня – це реакція банків і вкладників на невизначену ситуацію у політичному житті. При швидкому вирішенні конфліктної ситуації в суспільстві, масове зниження процентних ставок може початися вже в другій половині січня, – упевнений керівник департаменту заощаджень ПриватБанку Андрій Шульга.Як і раніше, вклади в гривні залишаються найбільш популярними у вкладників і вигідними як в 2013, так і 2014 році ».
За прогнозами експертів, зниження процентних ставок буде помірним. «Ставки за депозитами, як у гривні, так і у валюті в 2014 році не кардинально знижуться. Швидше за все, прибутковість по внесках залишиться на нинішніх рівнях, 16-18% річних у гривні та 5-6% річних у доларах США », – ділиться своєю думкою Член правління АТ «ОТП Банк» Володимир Мудрий.
Якими б не були процентні ставки за депозитами в 2014 році, в банках впевнені: довгострокові депозити в національній валюті не втратять свою популярність серед населення.
 «Довгострокові депозити на сьогоднішній день користуються популярністю серед населення. УкрСиббанк також зацікавлений в розширенні портфеля довгострокових депозитів, про що свідчить рівень процентної ставки: чим більше терміновість депозиту, тим вища ставка. Ми прогнозуємо, що існуючі тенденції збережуться і в 2014 році, – стверджує начальник управління розвитку продуктів департаменту маркетингу УкрСиббанку BNP Paribas Group Ірина Смологонова.
При істотному зростанні ставок у національній валюті в кінці 2012 року і поступового зниження протягом 2013 року, ставки в іноземній валюті не мали таких істотних коливань протягом року. Зниження ставок у валюті в 2013 році обумовлено зміною норм резервування НБУ з липня, з жовтня. Середня ставка залучення доларових депозитів у жовтні 2013 – близько 2%.
Валютні депозити на сьогоднішній день користуються меншою популярністю серед населення, ніж депозити в національній валюті. УкрСиббанк рекомендує своїм клієнтам для отримання максимального доходу розміщувати довгострокові депозити на 2014 рік у національній валюті ».
Що ж, якщо експерти єдині в своїй думці, в 2014 році наближається зниження процентних ставок за гривневими депозитами. Але цей показник не є негативним. Адже, по-перше, він свідчить про хороший стан банківського сектора, а, по-друге, тягне за собою зниження процентних ставок по кредитах.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?