Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ставки по депозитах перспективи в 2017 році.

Середні ставки за депозитами в національній валюті в 2016 році знизились на 2,7-3,3 п.п. в залежності від терміну. При цьому банкіри солідарні в думці, що вартість депозитів буде знижуватися і в 2017 році.

Так  середні ставки за депозитами у гривні за станом на 16.12.2016 року склали: для вкладів строком 1 тиждень – 8%, 1 місяць – 10,93%, 3 місяці – 13,97%, півроку – 14 , 67%, 1 рік – 14,81% річних.

При цьому протягом всього року спостерігалася стійка тенденція до зниження середніх ставок за всіма строками депозитів. За результатами року таке зниження склало від 2,7 до 3,3 п.п. в залежності від терміну вкладу.«У 2016 р. основною тенденцією депозитного ринку слід зазначити тренд на зниження процентних ставок як за вкладами в національній валюті, так і за вкладами в іноземній валюті. При цьому багато банків повернулися до традиційної градації – чим довший термін депозиту, тим вище процентна ставка »- коментує ситуацію керівник проектів управління розробки продуктів, розвитку дистанційних та альтернативних каналів банку Південний .«Основна позитивна тенденція 2016 року у ринку депозитних продуктів – зниження процентних ставок і зростання депозитного портфеля» – погоджується з колегою начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку .

«Основна причина такого зниження – це повернення довіри населення до банківської системи і, як наслідок, достатня ліквідність банків» – роз’яснює головний спеціаліст департаменту роздрібних клієнтів КРЕДОБАНКу .

Крім загальної тенденції до зниження ставок, банкіри відзначили такі знакові для ринку явища в 2016 році:

  • Спрощення депозитних продуктів і їх стандартизація. На ринку спостерігалася тенденція до спрощення депозитних лінійок і спрощення продуктів. Клієнтам потрібні прості і зрозумілі продукти з чіткими і прозорими умовами »- зазначив Юрій Пономаренко. «У 2016 році, з огляду на зміни в законодавстві, досить велика кількість банків ввели в свою депозитну лінійку строкові вклади без дострокового розірвання. Варто також відзначити, що в 2016 році ряд банків перестав залучати кошти від населення в іноземній валюті.
  • Стимулювання клієнтів користуватися он-лайн обслуговуванням депозитів.

Масова пропозиція депозитів з дуже короткими термінами. 2016 рік спонукав виникнення таких пропозицій як вклади з щотижневої або декадної виплатою відсотків, вклади зі зростаючою ставкою – зазначив начальник управління ресурсних і комісійних операцій Конкорд Банку .

Що стосується прогнозів щодо руху депозитних ставок на 2017 рік – банкіри солідарні: при відсутності зовнішніх негативних факторів (курс гривні, політична ситуація, ситуація в зоні АТО) тенденція до поступового зниження ставок продовжиться.

Начальник управління по роботі з активами і пасивами Platinum Bank

Основною тенденцією на депозитному ринку в 2016 році можна виділити стабілізацію і відновлення ситуації після нестабільних 2014-2015 років. Гривневі залишки по фізичним і юридичним особам продемонстрували зростання на 7.4%, а валютні – припинили падіння і також підросли на 7,2% (без урахування неплатоспроможних банків).

Варто звернути увагу на те, що збільшення залишків відбувалося на тлі зниження середніх ставок за залученими ресурсами. Якщо по гривні показники знизилися на 15% -19% від ставок на початок року до рівня 17.9% річних на 12 місяців, то зниження по валютному ринку склало близько 30% -45% до 5,6% на 12 місяців в дол.

Структура депозитів за термінами розміщення істотно не змінилася, вклади до року, як і раніше лідирують, займаючи понад 68%. Однак внутрішні показники даної категорії демонструють, що середній термін депозитів зростає.

Джерело: http://www.prostobank.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?