Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ставка за кредитом: у рекламі – одна, а на ділі – інша

Реклами багатьох банків досі рясніють інформацією про кредити під 20% або навіть менше, проте отримати такий відсоток позичальникам в більшості випадків не вдається. Навіть нібито «акційні» кредити на ділі виявляються досить дорогими пропозиціями. Чому ж так відбувається?

Ситуація з розривом між реальними та зазначеними ставками не нова, проте зараз, коли банки змушені збільшувати вартість кредитів, вона тільки загострилася. Наприклад, банк заявляє, що оформити кредит можна за ставкою від 20% річних. Клієнт подає заявку і отримує відповідь, що йому схвалений кредит під 35%. Як не дивно, але банк при цьому не порушує жоден закон.

Справа в тому, що в рекламі вказано діапазон ставок, під які банк видає кредит. А фінальне рішення по кожному позичальникові приймається після проведення скорингу. Часто інформація про те, що розмір ставки може відрізнятися від зазначеної в рекламі міститься в невеликих зносках під так званими «зірочками».

Що ж заважає позичальникам отримати мінімальну ставку по кредиту?

По-перше, на таку пропозицію навряд чи варто розраховувати, якщо ви не є зарплатним клієнтом банку. Зараз банки схвалюють кредити в основному клієнтам, які отримують зарплату на карту саме цієї кредитної організації, тобто не потребують додаткового підтвердження доходу.

По-друге, перешкодити отримати вигідну ставку може відсутність кредитної історії. Якщо кредитів до цього ви не брали, банку важко скласти уявлення про вас, як про відповідальне позичальника.

Є й інші можливі причини встановлення для вас високої ставки.

Наприклад, відсутність застави по кредиту, неможливість надати довідку про доходи або наявність великої кількості кредитних карт. Так багато позичальників забувають про кредитки у своєму гаманці і зберігають їх на всяк випадок. Однак банк, розглядаючи вашу кредитну історію, сприймає їх, як повноцінні кредити, потенційні виплати за якими лежать на ваших плечах.

Таким чином, розраховувати на мінімальну ставку по кредиту, яку банк пропонує в рекламі. Може тільки невелика частина клієнтів. Іншим варто або оформляти кредит за вищою ставкою, або спробувати щастя в іншому банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?