Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ставка рефінансування банку

Напевно, Вам неодноразово доводилося чути фрази типу: «ставка рефінансування банку на сьогоднішній день складає стільки-то» або «Центральний банк  прийняв рішення про збільшення ставки рефінансування банку».

Що це, і навіщо потрібно нам? – Запитаєте Ви. Відповім, що ставка рефінансування банку може нам знадобитися в нашій непримиренної боротьби з кредиторами за свої кровні. І знадобитися вона нам може, в основному, при судових розбірках.

Тобто, якщо ми не ігноруємо судові колотнечі з банком, і все-таки вирішили повернути йому борг , але хочемо, щоб він з нас здер не три шкури, а більш розумну суму, ми якраз будемо вимагати в суді (і не без грунтовно ), щоб він визнав за нами основний борг, тобто суму, яку ми займали у банку. А штрафи з відсотками нехай задовольнить не ті, які від балди записав банк в договорі, а у відповідності зі ставкою рефінансування банку.

Судова практика показує, що якщо в результаті судових розглядів, суд приймає рішення про виплату боргу з відсотками, але дані відсотки визнає завищеними, він, як правило, приймає рішення про повернення основного боргу, плюс відсотки за ставкою рефінансування банку за реальний час користування кредитом.

Тепер коротко про те, що ж таке ставка рефінансування банку. Потрібно розуміти, що вона не є постійною величиною, а як будь-який продукт має свою ціну на певний момент часу. Ціна ця залежить, як і Ваша зарплата, від рівня інфляції і ряду інших ринкових факторів.

Ставку рефінансування банку визначає Центральний банк, і вона відображає той відсоток, під який Центробанк готовий зайняти грошей іншим банкам. Це вважається його наваром і витратами комерційних банків, у разі, якщо вони займають у ЦП.
Хоча займати банки можуть де завгодно, скажімо у Вас. Це називається депозитні вклади і річний відсоток платиться вже Вам, але відсоток цей, природно менше, ніж, якби Ви займали у банку.

Цілком логічно буде зміркувати, що ставка рефінансування банку знаходиться десь між кредитною і депозитною ставкою (ближче до депозитної і тому нам цікавіше).

Тобто ставка рефінансування банку, по суті, відображає величину вартості грошей на поточний час.

Для кращого розуміння можна провести паралель з валютною біржею. Наприклад, долар сьогодні, відповідно до торгами на валютній біржі, коштує 30 рублів. Але продати ми його можемо трохи дешевше, а купити трохи дорожче (аналогія з кредитами та депозитами). І, якщо я в суді почну розбиратися з сусідом, який скориставшись ситуацією, зайняв мені долар на пляшку за курсом 80 грн, замість 8, то самий гуманний суд в світі, швидше за все, відновить справедливість і зобов’яже мене повернути сусідові не 80, хоча б це і було обумовлено, скажімо, в моїй похмільної розписці, а більш розумну суму в 8 грн.

Підводячи підсумок, пояснюю :

Якщо Ви соромитеся у відкриту ЗВ’ЯЗАТИСЯ БАНК НА ФІГ, і справа дійшла до суду, плачте на судовому розгляді, що банк обікрав Вас, обіцяючи одне, а насправді розвів на ДИКІ відсотки. Але Ви, як чесний фраєр, готові повернути кредитору борг, тільки без грабіжницьких відсотків. Зазвичай суд вірить Вашим сльозам і всі штрафи і відсотки ЗАМІНЮЄ ставкою рефінансування банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?