Новини світу кредитування та банківських послуг.

Стан держборгу і рефінансування банків

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Нові умови

Національний банк України буде встановлювати чітку періодичність зворотного викупу в банків проданих ним державних облігацій, – йдеться в постанові регулятора. Як повідомляється в постанові Нацбанку №46 від 22 січня, яким змінюється положення про регулювання ліквідності банків, у разі продажу облігацій банкам регулятор гарантує зворотний викуп цих цінних паперів за певною ціною протягом певного часу в рамках встановленої регулятором періодичності.

clip_image001

«Національний банк встановлює періодичність викупу державних облігацій України протягом часу їх обігу поза Національного банку, про що повідомляє банкам», йдеться в документі. Раніше у разі продажу облігацій Нацбанк брав на себе зобов’язання по викупу цих цінних паперів в будь-який час.

Таємне стає дійсністю

Згідно зі статтею 68 Закону України "Про Національний банк України" регулятор починає оприлюднення інформації про надані банкам кредити (на термін більше 30 календарних днів) з обов’язковим зазначенням найменування банку, суми та виду кредиту, типу наданого забезпечення та дати відповідного рішення Національного банку України.

"Наше рішення сприятиме підвищенню прозорості банківської діяльності та зменшення рівня її ризиковості", зазначив член Правління Національного банку, директор Департаменту відкритих ринків Олег Чурій. Також він повідомив, що чисте сальдо (різниця) між обсягами наданих НБУ кредитів банкам України та обсягами повернення раніше наданих кредитів рефінансування в 2014 році становило "+" 32830000000 грн.

Кредитні гарантії на 2 млрд. Дол.

Україна і США підписали декларацію про надання Києву кредитних гарантій від уряду Сполучених Штатів в обсязі 2 млрд. дол., повідомила 28 січня міністр фінансів України Наталія Яресько. «Сьогодні ми з Сполученими Штатами Америки підписали декларацію про співпрацю в сфері надання кредитних гарантій, сказала вона. – Уряд США надає Україні кредитні гарантії в обсязі 2 млрд. дол. це дозволить Україні більш активно впроваджувати вже розпочаті реформи і залучати міжнародну фінансову підтримку на більш сприятливих умовах. Ми дякуємо уряду США за підтримку України, особливо в такий непростий час. І ми високо цінуємо такий крок наших американських партнерів ».

clip_image002

Держборг в гривнях подвоївся

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України на 31 грудня 2014 склала 69794 млн. дол., що на 3315 млн. дол., або на 4,53%, менше показника на початок 2014 року, повідомляється на сайті Міністерства фінансів України. За даними Мінфіну, загальна сума державного та гарантованого державою боргу в гривневому еквіваленті в 2014 році зросла в 1,9 рази до 1101000000000 грн.

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за грудень 2014 року в доларовому еквіваленті виросла на 459 567 000 дол., або на 0,6%, в гривневому еквіваленті виросла на 64 млрд. грн., або на 6%. Державний і гарантований державою зовнішній борг в грудні знизився на 964 млн. дол., або на 0,21%, – до 38792 млн. дол. і склав 55,58% загальної суми державного та гарантованого державою боргу. Внутрішній борг зріс на 1,424 млрд. дол., або на 4,8%, – до 31003 млн. дол.

clip_image003

Співпраця з Китаєм

Україна і Китай підписали Угоду про технікоекономічну співпрацю, яка дозволить Києву залучити безоплатну допомогу з боку уряду КНР в обсязі 50 млн. юанів (близько 8,2 млн. дол.), Повідомила пресслужба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Планується, що кошти підуть на реалізацію різних проектів, включаючи пріоритетні проекти з подолання наслідків надзвичайних ситуацій.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?