Новини світу кредитування та банківських послуг.

Список непрозорих банків, готові до виводу.

Через непрозорої структури власності НБУ вивів з ринку вже 4 банки. Четвертим став Смартбанк , визнаний неплатоспроможним 25 травня. До цього за таким же критерієм банкрутами визнали банки ТК Кредит , Петрокоммерц-Україна і Юнисон Банк. І не скажеш, що Нацбанк їх про це не попереджав.

У середині лютого НБУ оголосив список фінустанов з непрозорою структурою. Тоді питання виникали до власників 34 банків – до 1 квітня їм потрібно було отримати схвалення від НБУ і офіційно оформити свої корпоративні права. 

Із завданням впоралися не всі. З того списку тільки 7 банків зробили свою структуру прозорою. Ще 6 погодили з НБУ кінцевих бенефіціарів і зараз завершують переоформлення потрібних документів. У решти як і раніше проблеми.

Земельний капітал і банк Новий подали заявки в Нацбанк, але поки не отримали погодження. Кінцеві власники Платинум Банку і Комерційного інвестиційного банку (Григорій Гуртовий та Євген Казьмін) визнані, але поки теж не узгоджені. Процес узгодження по Платинум взагалі призупинено через проблеми Гуртового з ізраїльською поліцією.

Зовсім все погано у КЛАСИКБАНК (Сергій Думчев поки не отримав від НБУ узгодження), Фінанс-Банку і банку Народний капітал (власникам заборонили переоформляти на себе банк). Всі вони – головні претенденти на повторення долі Смарта, ЮНІСОН і інших виведених за непрозорість.

Крім того, що все це дрібні банки з другої групи (менше 0,5% активів системи – раніше це була 4-я група банків з активами не більше 3 млрд. гривень) їх об’єднують складні структури власності з безліччю акціонерів. У КЛАСИКБАНК їх порівняно небагато – 8, троє з них контролюють 98% банку, але не прямо, а опосередковано через ряд юросіб. При цьому реальний власник банку – Сергій Думчев в офіційному списку акціонерів не фігурує.

Набагато більш заплутані структури у Народного капіталу і Фінанс-банку – 36 і 24 акціонерів відповідно. Але не це головна причина, чому НБУ визнає непрозорі банки банкротами. У регулятора просто немає гарантій, що кінцеві бенефіціари фінустанов мають у своєму розпорядженні достатньо коштів для того, щоб підтримувати нормальну роботу своїх банків. Звідси і заборони на переоформлення корпоративних прав і тривалі перевірки потенційних покупців з боку Нацбанку.

Смартбанк визнали неплатоспроможним якраз після серії подібних відмов, коли за рік банк намагалися переоформити на себе різні компанії та фізособи (але безрезультатно) і в підсумку 40% акцій фінустанови без санкції регулятора сконцентрувала румунська Asito Kapital SA

Крім трьох озвучених «кандидатів» в цей же список можна було віднести і Інвестиційно-трастовий банк , у якого теж з прозорістю все дуже погано. Але власники банку зіграли на випередження, вирішивши самостійно ліквідувати банк, не чекаючи введення тимчасової адміністрації. Аналогічне питання на зборах 30 травня мали намір розглянути і власники Фінанс-банку.

Банки з непрозорою структурою власності

статус

банк

Статус в лютому

Ключовий власник по НБУ

прозорі

Агрокомбанк

погоджено

Володимир Дробот

Альпарі банк

погоджено

Бахтарі Хедаятоллах Муса

банк Альянс

погоджено

Олександр Сосіс

Експрес-банк

погоджено

Роза Дворецька

Індустріал банк

погоджено

Роза Дворецька

ТАСкомбанк

погоджено

Сергій Тігіпко

Неос Банк

Чи не узгоджений

Альфа-Банк (ABH Holding)

узгоджені

банк Центр

погоджено

Хамед Аліханом

Перший інвестиційний банк

погоджено

Олександр Клещук

Інвестбанк

Чи не узгоджений

Олександр Незвінскій

Банк інвстіцій і заощаджень

Чи не узгоджений

Андрій Попов

мотор Банк

Чи не узгоджений

Олександр Богуслаєв

Український капітал

Чи не узгоджений

?

йде узгодження

Комерційний інвестиційний банк

Чи не узгоджений

Євген Казьмін

банк Новий

Чи не узгоджений

?

Платинум Банк

Чи не узгоджений

Григорій Гуртовий

земельний капітал

непрозорий

Олександр Мазуренко

непрозорі

народний капітал

Чи не узгоджений

?

Фінанс-банк

Чи не узгоджений

Ігор Косняржов

Класик Банк

непрозорий

Сергій Думчев

Виводяться з ринку

Смартбанк

непрозорий

?

Юнисон Банк

непрозорий

?

Петрокоммерц-Україна

Чи не узгоджений

Іван Шехавцов і Андрій Крупін

Інвестиційно-трастовий банк

непрозорий

?

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?