Новини світу кредитування та банківських послуг.

Споживчий кредит на купівлю житла.

Споживчі кредити на придбання житлових приміщень повинні бути довгостроковими, на великі суми. Середні ставки від 19%, суми до 200000 гривень, терміни до 5 років.

Споживче банківське кредитування – це основна можливість для населення залучити позикові кошти. Цей вид позик буває двох напрямків:

 • з цільовим використанням отриманих грошей;
 • нецільовим.

Ще недавно банки пропонували потребкредіти саме з метою покупки нерухомості. Але такий вид кредитування не виправдав себе.

Він був витіснений іпотекою. Саме тому лінійка цільового кредитування на придбання житлового приміщення зникла.

Однак, це не скасовує того, що у потенційного позичальника залишається можливість взяти великий кредит на споживчі цілі та направити його на придбання квартири, будинку.

Умови

Умови кредитування в цьому випадку не відрізняються від умов за довгостроковими кредитами готівкою без цільового призначення:

Перше: позичальник отримує гроші одноразовим платежем або в касі кредитора, готівкою або переказом на розрахункову карту.

Друге: довгостроковій споживче кредитування передбачає ретельну перевірку позичальника, його платоспроможності та КІ.

Третє: оформлення споживчого кредиту, більш спрощене на відміну від іпотеки.

Особливо це стосується позики, яку можна отримати без забезпечення, тобто без залучення третіх осіб (поручителів) і без застави.

Четверте: для придбання нової нерухомості, позичальник має можливість оформити нецільовий споживчий кредит під заставу вже наявного майна (зокрема квартири, земельної ділянки, будинку).

Як оформити?

Оформлення довгострокового споживчого кредиту передбачає тривалу процедуру. Зазвичай потрібно як мінімум подати онлайн-заявку в банк. Тут варто відзначити, що не всі банки надають по такій заявці 100% дострокове схвалення.

Тому без відвідування офісу кредитора не обійтися, тут також можна подати заявку. При собі вже бажано мати пакет документів.

По-перше, це дозволить підвищити лояльність банку, по-друге в кращу сторону вплинути на умови кредитування.

Отримавши схвалення від банку-кредитора, слід зібрати (якщо ще не зібрані) всі відсутні документи і з’явитися у відділення для підписання кредитного угоду. Це, власне все.

Після підписання банк перераховує гроші, вказані у договорі способом. Вся процедура займає від 3 до 10 днів.

Все залежить від запитуваної позичальником суми і від кредитної політики банку.

Вимоги до позичальників

Для фізичних осіб, які хочуть оформити споживчий кредит на нерухомість діють ті ж вимоги, що й для будь-яких інших позичальників по цьому продукту. Кредит доступний громадянам України, які мають прописку.

Крім цього, пред’являються наступні вимоги:

 • вік від 18, але частіше від 21 року до 65, рідше до 70 років. Граничний вік повинен наступити не раніше настання моменту повного погашення позики
 • достатній рівень щомісячного доходу. 

Деякі банки пред’являють конкретне вимоги, наприклад, не менше 3 000 – 4 000 гривень на місяць.

 • І це після всіх відрахувань за видатками. Інші дивляться співвідношення доходу і платежів по кредиту. Вважається, що різниця повинна бути до 40% – 50%;
 • стаж, теж важливий фактор, банки перевіряють щоб позичальник відпрацював не менше п’яти років у загальному. І не менше півроку року на останньому місці роботи.
 • перевіряється наявність ліквідного майна у власності позичальника. Це необов’язково, якщо кредит не заставний, але дозволяє збільшити шанси на схвалення і поліпшити умови.

Конкретні умови залежать від банку-кредитора. Варто відзначити, що для своїх позичальників (зарплатних клієнтів, які одержують пенсію на рахунок у банку) вимоги можуть відрізнятися в більш м’яку сторону.

Список необхідних документів

Перелік документів залежить від умов кредитної пропозиції. Відносно невеликі суми в борг на придбання нерухомості можна отримати за спрощеним пакету. Це підійде тим, кому бракує частини суми на покупку житла.

У цьому випадку пакет документів мінімальний і обмежується:

 • анкетою-заявкою на оформлення кредиту;
 • паспортом з відміткою про реєстрацію;
 • додатковим документом, який підтверджує особу позичальника.

Кредити на великі суми і на покращених умовах можна отримати, підтвердивши свою платоспроможність та працевлаштування:

 • довідку з підприємства (організації, установи), де працює позичальник,
 • виписку з трудової книжки або її копію, яка буде завірена.

Переваги та недоліки

Вибираючи кредит на купівлю житлової нерухомості людина зупиняється перед питанням: іпотека або споживча позика.

Обидва варіанти мають плюси і мінуси. Саме тому вибір повинен покладатися на повну інформацію про кредит.

Плюси споживчого кредиту на придбання житла:

процес оформлення споживчої позики набагато швидше, так як не вимагає такої ретельної перевірки позичальника. 

А якщо кредит і без забезпечення, то економія часу поширюється і на оцінку застави, оформлення заставного договору, реєстрації застави (у випадку з нерухомістю);

 • пакет документів в цьому випадку менше (це стосується кредиту без забезпечення);
 • немає необхідності оформляти обов’язкову страховку (крім випадком застави нерухомості);
 • вибір нерухомого майно значно розширюється. При іпотеці банки пред’являють досить жорсткі вимоги до житла.  У випадку з споживчим кредитом позичальник може купити старе приміщення, частку в квартирі, нерухомість в будь-якому місті та районі;
 • кошти, залучені споживчим кредитуванням, можна спрямовувати не лише на придбання нерухомості. Позичальники вільні розпоряджатися грошима на свій розсуд. У той час як іпотека такого не допускає;
 • куплене на кредитні кошти майно не є заставним, а, отже, не знаходиться під обтяженням. Тому власник-позичальник може робити з ним всі операції, які не заборонені законом: продати, подарувати, здати в оренду, обміняти та інше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?