Новини світу кредитування та банківських послуг.

Способи зменшити ставку за іпотечним кредитом

На сьогоднішній день існує кілька досить ефективних способів зменшення розміру процентної ставки за іпотечним кредитом.

clip_image002

По-перше, розраховувати на зменшення ставки по іпотеці може постійний клієнт даної кредитної організації. Всі банки сьогодні розробляють різні програми лояльності, скористатися якими може тільки постійний і благонадійний клієнт банку. Припустимо, можна отримати позикові кошти на покупку якийсь побутової техніки, а потім виплатити борг у зазначені терміни і в повному обсязі, тобто в суворій відповідності з умовами даного кредитного договору. Після повного погашення позики потрібно звернутися в дану кредитну організацію з проханням надати іпотечний кредит і скористатися спеціальними умовами програми лояльності. Як правило, постійним клієнтам кредитні організації надають знижку від 0,5 і до 1 відсотка річних.

Потрібно відзначити, що розмір ставок за іпотечною позикою – це один з найважливіших показників, який характеризує вигоду тієї чи іншої програми кредитування безпосередньо для позичальника. Як правило, розмір ставки банк визначає в результаті розгляду численних факторів, які в свою чергу мають велике значення при її встановленні. Існуючі програми іпотечного кредитування, пропоновані кредитними організаціями сьогодні припускають наявність середніх показників процентних ставок – від 18 і до 28 відсотків включно. Існують, звичайно, і більш низькі показники процентних ставок і більш високі, які повною мірою відповідають певним програмами іпотечного кредитування, що відрізняється підвищеними ризиками.

Детально дізнатися, чи можливе зниження ставки за іпотечним кредитом і як це зробити, можна, просто звернувшись в даний банк. Крім цього, отримати необхідні відомості і збільшити обсяг знань у питаннях іпотечного кредитування можна на різних кредитних порталах.

По-друге, допомогти у зниженні процентної ставки по іпотеці може відкриття спеціального цільового вкладу. Якщо позичальник, який оформив іпотечний кредит в певній кредитній організації, відкриє тут депозит, який у свою чергу буде використовуватися безпосередньо для накопичення грошових коштів, необхідних для придбання нерухомості, а потім буде переведений на погашення боргу, то банк-кредитор знизить процентну ставку. Також зменшенню розміру відсотків сприяє і внесення досить великої суми вступного внеску за іпотечною позикою. В обох цих варіантах знижка буде до 1 відсотка річних.

По-третє, позичальник може звернутися в кредитну організацію, послугами якої він користується вже досить тривалий час для отримання заробітної плати, переказів грошових коштів, оплати різних рахунків та інших послуг. Наприклад, у багатьох банках існують так звані «зарплатні» дисконтні програми. Тобто якщо позичальникові перераховують зарплату на карту даної кредитної організації, то при оформленні іпотеки він цілком може отримати знижку в розмірі 0,15 -1 відсотків річних.

У всіх перерахованих вище способів зменшення процентної ставки за іпотечним кредитом є один, але досить істотний недолік – позичальник може вибрати тільки якийсь один певний варіант програми лояльності.

Четвертий спосіб являє собою зменшення терміну іпотечного кредитування. Багато позичальників знають, що чим коротше термін іпотеки, тим нижче процентна ставка. Наприклад, позичальник отримує іпотеку на квартиру, вартість якої становить сто тисяч доларів. Якщо термін іпотеки буде двадцять років, то в такому випадку кредитна організація визначить ставку в 14 відсотків річних, а сума регулярного щомісячного платежу буде 1600 доларів. Якщо іпотечний кредит буде оформлений на десятирічний термін, тоді процентна ставка складе 13 відсотків, а щомісячний платіж – не менше 2 000. Як бачите, різниця між сумою платежів незначна, а економія за весь термін кредитування буде близько 75000 доларів. Погодьтеся, економія непогана.

П’ятий спосіб – позичальник вносить досить великий початковий внесок. Природно, розмір вступного внеску прямо пропорційний розміру процентної ставки. Тобто чим більший об’єм першого внеску, відповідно, тим нижче ставка. За даними кредитної статистики, кожні десять відсотків коштів, внесених позичальником, зменшують відсоткову ставку за іпотечним кредитом, приблизно, на 0,5 відсотків річних.

Шостий спосіб – оформити іпотеку в якій-небудь «екзотичної» валюті. Наприклад, якщо ви оформите іпотечний кредит у валюті Швейцарії, тобто швейцарських франках, то відсотки по позиці знизяться в кілька разів, однак тут є певні ризики. Якщо ви не розбираєтеся і тим самим не можете передбачити зміни курсу світових валют, то в цьому випадку не варто оформляти кредит у такій валюті. До того ж внаслідок конвертації валют ви можете втратити досить значну суму грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?