Новини світу кредитування та банківських послуг.

СПОСОБИ ПОДИВИТИСЯ ЧОРНИЙ СПИСОК БАНКІВСЬКИХ БОРЖНИКІВ

Зворотний бік швидких грошей, отриманих у вигляді кредиту в банках, виявляється тоді, коли позичальник не може або не хоче оплачувати свій борг. Одна з санкцій – це занесення боржника в чорний список. Прямого доступу до списку злісних неплатників не існує, але є способи, які дозволяють отримати інформацію про знаходження тієї чи іншої особи в так званій зоні недовіри.

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Чорний список називають по-різному, в банківській сфері його називають не інакше як «стоп-лист». Кожен банк веде електронну базу клієнтів, де зберігається вся інформація, що представляє собою індивідуальне досьє з усіма даними про існуючі і раніше видані кредити, платежі і прострочення.

У ній міститься окрема група, куди заносяться боржники і неплатники, далі до цих осіб пред’являються особливі вимоги.

  1. По-перше, з позичальниками з чорних списків починає працювати служба безпеки банку або спеціалізоване колекторське агентство.
  2. По-друге, знову отримати кредит в даній організації буде досить важко.
  3. По-третє, боржник отримує обмеження у виїзді за кордон, якщо його справа передана в службу судових приставів. По-четверте, за рішенням суду накладається арешт на майно неплатника.

Клієнт банку, що знаходиться в чорному списку, завжди має можливість вийти з нього. Тут все залежить від його конкретних дій. При швидкому врегулюванні проблеми він видаляється з стоп-листа банку.

Основна проблема полягає в тому, що згідно зі статтею закону «Про кредитні історії», кредитна організація зобов’язана надати всю інформацію про позичальника в бюро кредитних історій. Інформація в ньому зберігається протягом 15 років.

Практично всі банки при оформленні позик звертаються в кредитне бюро для визначення сумлінності потенційного клієнта, а значить, якщо раніше у вас були проблеми з виплатами боргів, будь-який банк може відмовити вам у послузі.

Саме бюро кредитних історій вважається першою інстанцією, де можна подивитися чорний список банківських боржників, запросивши виписку у встановленій формі.

ХТО В НЬОГО ПОТРАПЛЯЄ?

У базу даних про злісних неплатників заносять осіб з простроченою заборгованістю по кредитах. Зазвичай список формується з тих, чия кредитна історія зіпсована однозначно через регулярні прострочення і великі борги.

Громадяни, які запізнилися з виплатами кілька разів і на кілька днів, отримують лише попередження від банку.

Прострочивши виплати на кілька місяців, можна бути впевненим в тому, що ви перебуваєте в цьому самому списку. Незабаром цих неплатників чекають судові позови і рішення виконавчої служби.

Навіть якщо після прострочення ви погасили основний борг, відсотки, сплатили штрафи, існує велика ймовірність того, що банк все ж занесе або залишить вас в чорному списку.

ДЕ ЗНАЙТИ?

Перш ніж відповісти на питання, як подивитися чорний список банківських боржників, розділимо можливості отримання інформації на кілька неофіційних груп, в залежності від кредитної історії споживача, а саме:

  • стоп-листи в банках, де позичальник здійснював прострочення по платежах;
  • списки колекторських агентств;
  • списки судових виконавців;
  • дані в бюро кредитних історій.

Чорний список комерційного банку є приватною інформацією, і отримати його у вільному доступі неможливо. Він знаходиться тільки в розпорядженні кредитних менеджерів організації і використовується для оцінки сумлінності потенційного клієнта банку.

Стоп-лист банку – неофіційний документ і не підлягає розміщенню в мережі.

Щоб отримати інформацію, необхідно звернутися в банк, де ви брали кредит. Запитайте офіційні дані про погашених кредитах, узятих в цій організації. Для запиту у вас повинні бути на руках кредитний договір і документ, що засвідчує особу.

Проте, відсутність боргів не гарантує того, що ви не занесені в стоп-лист, а значить, наступні рішення про видачу кредиту в цій організації будуть розглядатися індивідуально.

Колекторські агентства отримують інформацію про боржників безпосередньо від кредитної організації. З моменту звернення банку в службу стягнення боргів всі права на вимогу боргу переходять до колекторів. Вони займаються веденням бази даних, де відображаються імена злісних неплатників по кредитних зобов’язаннях.

Бюро кредитних історій – спеціалізована організація, що надає послуги з формування, обробки та зберігання кредитних історій.

Відповідно до законодавства будь-який позичальник може зробити безкоштовний запит один раз на рік і необмежену кількість запитів за окрему плату.

ЯКЩО НЕ ДІЙШЛА ДО СУДУ

Колекторські агентства залякують боржників судом, але насправді ж подають документи до суду вони не скоро і тільки в тих випадках, коли боржник повністю ігнорує їх і відмовляється повертати гроші.

Якщо борг погашається хоча б невеликими частинами, колектори не даватимуть хід справі, так як в даній ситуації борг зростає, а подібна ситуація вигідна і банку і колекторам.

Суд – це не вихід для боржника, але рішення суду зупинить зростання відсотків банку, і сума боргу не збільшуватиметься.

Варто відзначити, що якщо не винесено рішення суду, то позичальник може дізнатися тільки власні борги. А після того, як було

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?