Новини світу кредитування та банківських послуг.

Спам-розсилки: захист від шахрайства

Повідомлення з пропозицією оформити кредит або скористатися іншою банківською послугою, може виявитись фішинговим. Як уберегти себе від шахраїв.
Лист з пропозицією оформити кредит може обернутися для його одержувача рядом неприємностей. У таких повідомленнях можуть бути присутніми посилання на підроблені сторінки банків. Заповнивши форму заявки на отримання кредиту за вказаним посиланням, Ви ризикуєте, фактично добровільно надати шахраям всі особисті дані, що дозволяють в майбутньому оформити на Вас кредит у банку.
Ці ж дані можуть дозволити зловмисникам отримати доступ до Ваших фінансів. Крім цього під вкладення, замість заявок і кредитних договорів, можуть бути запаковані шкідливі віруси і програми. Як варіант, лист з пропозицією кредиту – це перевірка Вашої електронної адреси на справжність, здійснювана спамерами. Відгукніться – кількість одержуваного Вами спаму виросте в рази.

clip_image001

«Фішингові повідомлення електронної пошти створюються з метою викрадення особистих даних. У них запитуються особисті дані або вказується посилання / номер телефону, перейшовши / зателефонувавши на які Ви зіткнетеся з проханням вказати особисті дані, – коментують у прес-службі УкрСиббанку BNP Paribas Group.
Як захиститися від фішинг-атак та інших протиправних дій шахраїв? Рецепт простий: якщо ви вважаєте, що отримали фішингові повідомлення, попросту видаліть його. Ні в якому разі не переходьте ні по яких посиланнях в цьому повідомленні. Щоб повідомити про свої підозри щодо шахрайства з кредитними пропозиціями, зв’яжіться з контакт-центром вашого банку – вам обов’язково допоможуть розібратися в ситуації ».
Якщо Ви все ж підозрюєте, що відповіли на фішингові повідомлення, вказавши свої особисті або фінансові дані, а також – при виникненні найменших підозр про неправомірні дії з вашою карткою, для мініманізаціі шкоди слід виконати певні дії.

Так, в УкрСиббанку радять:

  • відразу ж телефонуйте до контакт-центру або відділення банку і блокуйте карту, бажано також блокувати і доступ до системи інтернет-банкінгу, т.к. зараз багато клієнти мають можливість керувати картковими рахунками онлайн;
  • змініть паролі або PIN-коди у всіх своїх онлайн-акаунтах, які могли бути скомпрометовані;
  • додайте попередження про шахрайство в свої звіти за кредитами. Якщо ви не знаєте, як це зробити, зверніться в банк або до фінансового консультанта;
  • регулярно переглядайте банківські виписки та звіти за операціями з кредитною картою, звертаючи увагу на незрозумілі витрати або запити, які ви не ініціювали.

clip_image002Але фішингові повідомлення – не єдина небезпека в мережі. Втратити свої кошти можна і, здійснюючи різного роду платежі.
Про те, як зробити операції в мережі безпечними, порталу Banki.ua розповів Заступник Голови Правління ПАТ «Банк Російський Стандарт» Олександр Парамонов.
При розрахунках в мережі необхідно дотримуватися 3 основних правила.
Перше і найголовніше. Нерозголошення реквізитів платіжних карт третім особам. Наприклад, не потрібно відправляти фото вашої картки по e-mail, постити в соціальних мережах, пересилати інформацію по карті через онлайн-месенжери, типу ICQ, Skype і т.п.
Друге. Не можна здійснювати платежі картою, на якій зберігаються ваші основні засоби, на сайтах, які не підтримують технологію 3D Secure (Verified by Visa, MasterCardSecureCode) або які не пройшли сертифікацію і аудит на відповідність міжнародному стандарту безпеки PCI DSS. Наявність такого сертифіката завжди вказується на стартовій сторінці сайту або в розділі "Безпека".
Третє. На комп’ютері, за допомогою якого виконуються платежі картою, обов’язково повинні бути встановлені антивірусні програми (Internet Security) з актуальними базами і завжди включеним брендмауер (фаєрволом).
Четверте. Використовувати для платежів в Інтернеті окрему карту, зараховуючи на неї суму під конкретну покупку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?