Новини світу кредитування та банківських послуг.

Служба фінансових розслідувань контроль над бізнесом і чиновниками

Служба фінансових розслідувань стала одним з найбільш сумнівних «дітищ» податкової реформи. Створення цього відомства наполегливо просувають урядові чиновники.

Законопроект , який нещодавно депутати «завернули» уряду на доопрацювання, знову повертається на розгляд парламенту. Про це повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко.

За його словами, пріоритетними напрямками роботи відомства стануть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, корупцією, а clip_image002також контроль за витратами чиновників. Схоже, що і питання люстрації можуть потрапити в сферу компетенції даного органу, а це відкриває широке поле для зведення рахунків.

Спектр напрямків контролю такий, що може шокувати навіть людину, що слабо орієнтується в особливостях державного контролю за бізнесом і фінансовими потоками.

Представники бізнесу намагались вплинути на підготовку законопроекту , але визнають, що документ зазнав лише косметичних змін, які не змінюють його суті.

«Щоб з нами не сперечатись, нас просто усунули від процесу розробки « нової » редакції документа. Він практично не змінився, а СФР так і залишили функції контролю над усім. Уряд запевняє всіх, що нову версію документа погодили з представниками бізнесу – це не так. У нас залишився лише один варіант уникнути формування цього наглядового «монстра» – працювати з депутатами і комітетами, коли документ передадуть їм », – розповів один з учасників робочої групи.

За його словами, залишилось лише два варіанти: або ідею про створення Служби фінансових розслідувань забудуть, або законопроект так і ходитиме туди-сюди між урядом і Радою.

Уряд обрав для створення СФР досить зручну ідейну – ліквідація податкової міліції, яку багато років позиціонують як «нічний кошмар бізнесу». Хто ж буде проти?

Але мало хто замислюється, що у порівнянні з повноваженнями СФР, податкова міліція здасться «дитячим садком». СФР, це буде та ж податкова міліція, але «посилена» можливостями Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, Державної фінансової інспекції.

Багато уваги питанню створення нового карально-силового відомства приділив Андрій Портнов, досвідчений юрист-господарник, а згодом «адвокат Тимошенко», який перебрався пізніше на роботу в адміністрацію Віктора Януковича. Навіть цю людину дивує широта каральних можливостей Служби фінансових розслідувань.

«Затримувати і тримати у спеціально відведених для цього приміщеннях неповнолітніх у віці до 16 років, які залишились без піклування, неповнолітніх, які вчинили суспільно небезпечні діяння і не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність», – акцентує юрист.

Стає очевидно, що закон готувався і проштовхував чиновниками похапцем, раз вже не "вичистили» з документа такі очевидні огріхи.

Портнов зазначає, що в арсенал СФР повернеться все, від чого Україна багато років очищала під пильним наглядом Євросоюзу свою правоохоронну, силову і наглядову системи. Навіть функція «загального нагляду» прокуратури, яку ще недавно гостро критикували в Європі, може відродитись вже ексклюзивно для СФР.

Автори ідеї «забули» класичну систему «стримувань і противаг»: коли наглядово-каральна функція концентрується в одному відомстві, воно стає нікому непідзвітним, а необмежені повноваження перетворюють будь-яку структуру в неконтрольованого силового монстра.

Пропонуємо і Вам познайомитись з новою структурою і її повноваженнями згідно інформації з "Концепції створення служби фінансових розслідувань".

clip_image003
clip_image004
clip_image005
clip_image006

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?