Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скорочення дефіциту і зростання активів

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Зростання активів

У квітні, порівняно з березнем активи банків України зросли на 14 млрд. грн., Або на 1,06% – до 1,330 трлн. грн. Про це повідомив Національний Банк України. За інформацією регулятора, з початку року, в січні-квітні, активи банків зросли на 52 млрд. грн., Або на 4,07%. Загальні активи банків, що не відкориговані на суму резервів, у квітні порівняно з березнем зросли на 19 млрд. грн., або на 1,30% – до 1,482 трлн. грн. З початку року загальні активи зросли на 73 млрд. грн., або на 5,18%.
Зобов’язання банків в квітні зросли на 18 млрд. грн., або на 1,59% – до 1151 млрд. грн., з початку року – на 66 млрд. грн., або на 6,08%. Капітал банків у квітні знизився на 4,004 млрд. грн., Або на 2,19% – до 178,500 млрд. грн., З початку року – на 14,099 млрд. грн., або на 7,32%.

clip_image001
Фінансові надії

До кінця липня уряд України планує підписати зі Світовим банком договір по ще одному кредиту на 500 млн. дол. для стабілізації банківського сектора. Про це минулого тижня повідомив міністр фінансів України Олександр Шлапак в ході церемонії підписання кредитних договорів зі Світовим Банком. «Ми працюємо над низкою кредитів. Один з них – 500 млн. дол. на підвищення здатності банківського сектора реагувати на виклики. Ми плануємо на кінець липня вийти на підписання », – зазначив він. За словами міністра, частина грошей піде на підтримку Фонду гарантування вкладів.

Ставку знижено

Національний банк України знизив ставку на стабілізаційні кредити для банків. Про це йдеться в постанові правління НБУ, виданому 22 травня зареєстрованому в Мін’юсті 23 травня і опублікованому в газеті "Урядовий кур’єр" 27 травня. Відтепер розмір процентної ставки за стабілізаційним кредитом визначатиметься на рівні півтори облікової ставки, а не подвійної облікової ставки, як було раніше. Крім того, процентна ставка по кредиту для збереження ліквідності банку встановлюється на рівні подвійної, а не потрійний облікової ставки НБУ.

clip_image002
Мінус 75 мільярдів

Відтік депозитів в банківській системі України перевищив 75 млрд. грн. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак, представляючи фінансові показники країни за січень-квітень поточного року на засіданні Кабінету міністрів. «Нестабільна ситуація в роботі банківського сектора, більш 75 млрд. – відтік депозитів, а це призводить до нестачі кредитного ресурсу та нестабільності валюти», – зазначив міністр. За його словами, брак кредитних ресурсів відбивається на показниках державного бюджету, оскільки Мінфін не може вийти на внутрішні ринки запозичень.

Надходження до бюджету

Міністерство фінансів України на плановому аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у вівторок, 27 травня, залучило до держбюджету 214,770 млн. дол. і 20,063 млн. грн. Про це повідомляється на сайті міністерства. Нагадаємо, що раніше Мінфін не планував розміщення валютних облігацій в травні поточного року.

clip_image003

Дефіцит скоротився вдвічі

Дефіцит державного бюджету України за підсумками січня-квітня 2014 склав 6,930 млрд. грн., що в 2,3 рази менше показника дефіциту за аналогічний період минулого року в розмірі 16145000000 грн. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України. «Дефіцит державного бюджету за січень-квітень 2014 склав 6,930 млрд. гривень, що відповідає 10,1% річного показника, затвердженого Верховною Радою України в законі про бюджет із змінами від 27 березня 2014 (річний показник – 68,564 млрд. гривень) », – йдеться в повідомленні Мінфіну.

Збитки Ощадбанку

Державний «Ощадбанк» оцінює свої збитки внаслідок анексії Криму Росією та припинення роботи підрозділів банку на території півострова в 9 млрд. грн. Про це глава правління банку Андрій Пишний повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Банкір стверджує, що отримав листа з рішенням Центробанку Росії про заборону роботи відділень «Ощадбанку» на території Автономної республіки Крим, і зазначає, що це рішення прийнято вже після «російської окупації і рейдерського захоплення відділень» банку і фактичної зупинки роботи банку в Криму з 6 травня.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?