Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки золота в золотовалютних резервах?

Поняття «золотовалютні резерви» не варто сприймати буквально. Станом на останню звітну дату, 1 травня, з 9631 млн. дол. золотовалютних резервів на золото припадало всього 927890000000 дол. або 9,6%.

Золотовалютні резерви (ЗВР), (або міжнародні валютні резерви, або офіційні резервні активи) – це зовнішні високоліквідні активи, що перебувають під контролем держави, а саме Національного банку України та уряду.

clip_image002До активів золотовалютних резервів України належать: монетарне золото; спеціальні права запозичення; вільно конвертована валюта у вигляді банкнот, монет, інших платіжних інструментів, а також коштів на рахунках і депозитах в іноземних банках; векселі, ноти, облігації (крім емітованих резидентами України), номіновані у вільно конвертованій валюті; інші вимоги у вільно конвертованій валюті, передбачені чинним законодавством України.

Станом на 1 травня резерви в іноземній валюті становили 8664920000 доларів, у золоті – 927890000 Доларів, у спеціальних правах запозичення – 38050000 доларів, в резервній позиції в МВФ – 0,03 млн. доларів.

«Теоретично, поповнення ЗВР проводиться Нацбанком шляхом купівлі монетарного золота та іноземної валюти, отримання доходів від операцій з іноземною валютою, банківськими металами та іншими резервними активами, залучення валютних коштів від міжнародних фінансових організацій, центральних банків іноземних держав та інших кредиторів, – розповідає старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

– З цієї точки зору, джерела поповнення ЗВР України мало відрізняються від джерел поповнення резервів в інших країнах. Однак на практиці, останнім часом можна розраховувати лише на останнє джерело – зовнішні кредити ».

Основною метою використання золотовалютних резервів є продаж валюти на фінансових ринках для проведення грошово-кредитної політики, зокрема, політики обмінного курсу, і повернення валютних коштів міжнародним фінансовим організаціям, іноземним центральним банкам та іншим кредиторам.

clip_image004Потрібно відзначити, що поточний стан золотовалютних резервів України, а саме – 9631 млн. дол., Не є оптимальним, оскільки Міжнародний Валютний Фонд рекомендує країнам мати мінімальний резерв у розмірі 3-місячного імпорту.

«Існує рекомендація МВФ, згідно з якою будь-яка країна повинна мати мінімальний резерв, еквівалентний її 3-місячному імпорту. Торік середньомісячний імпорт України становив 5 млрд. дол., Таким чином, нинішній обсяг резервів не покриває й двох місяців імпорту.

Однак ця рекомендація ніяк не враховує розмір зовнішнього боргу країни, тому в поточних умовах і 15 млрд. дол. навряд чи можна було б вважати оптимальним рівнем для України », – вважає Вадим Іосуб.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?