Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки заробляють європейці і, на що витрачають гроші?

Багато жителів України мріють жити в Європі. Однією з причин є високий рівень заробітних плат, які отримують громадяни Євросоюзу. Ми поцікавились – заробляти «як у Європі» – скільки це? Ми розповімо вам скільки жителі європейських країн платять за оренду квартири, скільки складають обов’язкові щомісячні витрати і виходить чи щось заощадити.

загруженное(2)
Франція
Бюджет
620-650 євро

Emilie Fouasson: Я студентка. Працюю на ресепшені в тризірковому готелі, 80 годин на місяць. Заробляю в середньому 620 євро на місяць. Живу в гуртожитку оплачую індивідуальну кімнату 18 кв. м. 171,6 євро на місяць. На продукти в середньому витрачаю 150-200 євро на місяць. Зазвичай готую сама з продуктів, куплених в супермаркеті. Наприклад комплексний обід у студентській їдальні коштує 3,05 євро, а обід в ресторані в межах 20.Зарплати вистачає на житло, їжу, одяг, гаджети. Відкладати багато не доводиться: 50-100 євро на місяць.

загруженное(2)
Франція
Бюджет сім’ї
від 2200 євро

Olga Kotrus: Оренда нашої квартири коштує 700 євро. Проїзд: картка на 3 (всього 5) зони метро коштує 72 євро. на всі п’ять – близько 115 євро. Продукти: середній чек покупок на півтора-два тижні (або близько того) – 85 євро. м’ясо, овочі, фрукти, молочні продукти, випічка на сніданок, соки, вино, трохи побутової хімії, все саме основне.

Одяг: європейський мас-маркет більш ніж широкий і милостивий у плані цін. Найдорожча річ у моїй шафі (за період проживання в Парижі) – це ошатне плаття за 60 євро. Все інше дуже поступається в ціні)) Одним словом, іноді, замість пляшки вина і 0,5 кг фруктів, можна запросто купити светр і брюки.

images(15)
Німеччина
Бюджет сім’ї
від 2000 євро

Jenna Müller: Дитячий садок обходиться близько 150-200 євро, ясла – близько 300 євро. Якщо береш участь в якійсь спортивній секції і при ній садок, то оплата копійчана. Бо вже платиш деякий внесок за свої захоплення. Або якщо ви член якоїсь релігійної громади, там теж свої розцінки.

Якщо людина отримує зарплату, наприклад, 1200 євро (це небагато), знімає квартиру за тих же 400 євро (якщо однокімнатна в спальному районі), потім витрачає на себе щотижня мінімум 50 євро на їжу, на проїзд – якщо вона на машині, то повний бак заправити тих же 50 євро, плюс страховка кожні півроку на машину (100 євро це точно), плюс за телефон, якщо безліміт – 20-30 євро на місяць. Одяг – це взагалі індивідуально, ну наприклад ти можеш в дешевому магазині купити кофтинку за 10 євро, джинси за 20, футболку за п’ять. Ну і порахуємо: десь 300 євро має
залишитися, але це для зовсім економних.

Дитина – це окрема історія. На дитину від держави, до виповнення повноліття, виплачується 185 євро щомісяця. Але упаковка памперсів найменша коштує 5 євро, і спочатку її вистачає на 2-3 дні. Потім починається прикорм, кожна баночка коштує, починаючи від 0,50 євро, на день. Взуття малятку (1,5 року) дешевше ніж за 20 євро не знайдеш. Також німці дуже люблять складати всякі страховки на всі випадки життя, тому в місяць ще сміливо можна мінусувати євро там 100 на це все.

Flag_of_Poland(3)
Польща
Бюджет сім’ї
859 євро

Магдалена Маринович: Навчання в Польщі безкоштовно, що значно економить наші витратах. Дохід моєї сім’ї на місяць становить 859 євро. Моя мама працює в університеті, вона доктор наук. Її зарплата 568 євро. Плюс моя бабуся отримує пенсію – 291 євро. На оплату електрики влітку у нас йде 50 євро, і 28 євро – взимку. Газом ми користуємося півроку, платимо 37 євро на місяць, решта півроку обходимося самою електрикою. Щомісячна плата за квартиру складає 38 євро, також у нас вдома є стаціонарний телефон, на який в місяць йде 18 євро, і Інтернет – 15 євро. З комунальних послуг ми ще оплачуємо сміття по 9,5 євро на місяць і охорону будинку 27 євро раз на рік. Разом на комунальні послуги в місяць йде близько 167,5 євро. На місяць на
трьох продукти обходяться в 130-180 євро. Щоб по мінімуму одягтися на зиму треба витратити близько
125 євро на одного: чоботи обійдуться від 23 до 54 євро; курточка – від 47; джинси близько 23 євро і светр від 30 євро. Для студента одноразовий проїзд в громадському транспорті коштує 0,3 євро, а для дорослого вполовину дорожче – 0,6 євро. Тобто в місяць сім’я витрачає близько 60 євро на проїзд.

Таким чином, основні витрати нашої родини складають 530-550 євро на місяць на трьох. Завдяки цьому у нас виходить економити близько 200 євро на місяць.

chehia
Чехія
Бюджет сім’ї
750-850 євро

Славік Зумр: Мені 23 роки, зараз живу з батьками. Моя мама – робить макіяж на дому, батько займається організаторськими роботами. Я – закінчив університет торік, але знайти гідну роботу досі не зміг. Якийсь час я працював менеджером з продажів, але там вдавалося заробити всього-22 євро на місяць.

Взагалі середня зарплата в Чехії складає 941 євро, але оскільки рівень безробіття у нас занадто високий, то заробляю її далеко не все. (Сьогодні рівень безробіття в Чехії становить приблизно 7,7%). Загальний дохід нашої сім’ї становить 750-850 євро. При цьому рядок витрат становить 655-700 євро.

На їжу на місяць ми витрачаємо витрачає близько 180 євро, але якщо людина вживає алкоголь і сигарети, як до цього звикли українці, то рядок його витрат збільшується на 27 євро. На одяг на місяць йде близько 64 євро, на розваги і транспорт десь 93 євро на місяць. Комунальні послуги та оплата власного житла в місяць обходиться в 172 євро, а наймана квартира обійдеться ще мінімум на 94 євро дорожче. Що ж стосується Інтернету, телефону і телебачення, то сьогодні безлімітний доступ до них обходиться в 25 євро на місяць.

Оскільки моя мама отримує дохід в залежності від числа клієнтів, а батько відсоток від кількості організованих проектів, то середньомісячний дохід може коливатися. Але грошей вистачає на все, правда відкладати, ніяк не виходить. І ще якщо в Чехії мати машину, то до середньомісячних затрат можна додати ще від 220 євро і вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?