Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки вкладники втратили за рік?

Зміна курсу гривні неминуча. Про це потрібно пам’ятати, оформляючи вклад у банку. Адже коли рік тому клієнти оформляли гривневий депозит, то ще не знали, як зміниться курс національної валюти. В результаті, з 8,1 грн. долар виріс до 8,25 грн.
Давайте прорахуємо, як зміна процентної ставки вплинуло на дохід по депозиту. Для цього скористаємося інструментом Валютні ризики на порталі Banki.ua.
Припустимо, що на початку року ми поклали на депозит 10 тис. грн. під 18% річних. Курс на той момент був 8,1 грн. / Дол. , А процентна ставка для доларового депозиту становила 4% річних. Всі ці дані заносимо у відповідні поля інструменту.

val_risk_1_700x237.jpg.aspx

Бачимо, що дохід по гривневому внеску складе 1800 грн. або 222,2 дол США, а за доларовим – тільки 49 дол США.

val_risk_2_700x193.jpg.aspx

А тепер скористаємося валютним повзунком і дізнаємося, яку суму в доларовому еквіваленті ми можемо отримати сьогодні. Як бачимо – це 218,4 дол США. Тобто, ми заробили на 3,8 дол менше, ніж планували. Але все ж, це набагато більше, ніж якщо б ми скористалися доларовими депозитом, де заробити можна було 49 дол США.

val_risk_3_700x162.jpg.aspx

Водночас, система сама підрахувала, що при курсі 9,56 грн. / Дол., Ми нічого не зможемо заробити, при курсі до 9,19 вигідніше відкривати гривневий депозит, а вище – доларовий.

val_risk_4_700x153.jpg.aspx

Як бачимо, панікувати і знімати свої заощадження з депозитів при щонайменшій зміні курсу не має сенсу. І те незначне падіння курсу, яке одні пов’язують з подіями на Евромайдане, а інші – з політикою уряду, на прибутковість гривневих депозитів майже не впливають.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?