Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки сьогодні можна заробити на вкладі до запитання

Чим підкріплюється сьогоднішня популярність вкладів до запитання в Україні? Перше, не дуже веселими очікуваннями в економіці. Банкіри констатують, що, депозитні портфелі з настанням літа знову почали перерозподілятися у бік валютних вкладів. Це основна ознака невпевненості українців у завтрашньому дні.

Як наслідок вищесказаного, знижується упевненість і в стійкості банківської системи. А з іншого боку, альтернатив банківському депозиту, як інструменту заощадження, в Україні теж фактично немає. Тому багато українців у пошуках компромісу «ризики / прибутковість» воліють зберігати гроші на депозитах до запитання.

Стабільна частка

Частка коштів до запитання на банківських рахунках фізосіб в поточному році була стабільною – як і на початку року таких депозитів у системі близько 20% проти 80% строкових вкладів. На початок літа більше 82 млрд. гривень коштів українців могли бути вилучені з рахунків без всяких розірвань договорів.

«На сьогодні відсоток таких вкладів у загальній структурі портфеля становить орієнтовно від 15 до 25% і в останньому кварталі показує постійну тенденцію зростання 1-2% на місяць. Розмір вкладу до запитання приблизно в 2 рази менше, ніж термінового », – зазначає начальник відділу розвитку продуктів для фізосіб департамент розвитку бізнесу« Ідея Банку »Андрій Малахов.

Дохід за вкладами до запитання нараховується раз у році або щомісяця. Якщо протягом періоду нарахування рахунок поповнювався або кошти знімались, то, як правило, дохід нараховується на залишок коштів.

Цікаво, що попередні кілька років частка вкладів до запитання знижувалася (в абсолютному вимірі вона росла разом зі строковими вкладами), а в поточному році залишилася на колишньому рівні. З одного боку, на це міг вплинути високий рівень процентних ставок, з іншого – запобіжного заходу вкладників.

big«Клієнти все частіше стали вибирати замість строкових депозитів зручні вклади до запитання, оскільки процентні ставки за строковими депозитами в деяких банках рівні процентної ставки депозиту до запитання», – зазначає Андрій Малахов.

За спостереженнями Анджея Олійника, директора з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank , збільшення частки вкладів до запитання в загальному обсязі депозитів також може бути пов’язано з сезонністю. «Основний стрибок, як правило, припадає на кінець весни – початок літа, а також на зимовий період. Це пов’язано з тим, що велика кількість вкладників збирається у відпустку або роблять ремонт житла », – говорить експерт.

На шкоду прибутковості

Незважаючи на те, що деякі банки, в першу чергу активно зайняті споживчим кредитуванням, дійсно пропонують високі ставки за вкладами до запитання (і зараз можна знайти пропозиції з прибутковістю 15%), все-таки повсюдно такої тенденції немає.

З початку року прибутковість депозитів до запитання знижувалася, при цьому великими темпами, ніж у термінових вкладів. «Якщо на початку цього року, за ощадним вкладом можна було заробити до 15% річних у національній валюті , то сьогодні банки пропонують за вкладами до запитання 8-12% річних », – уточнює директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу« Креді Агріколь Банку »Тетяна Шаповал .

Максимальну прибутковість рекомендується шукати також у банках, що надають послугу інтернет-банкінгу. Популяризуючи даний сервіс, фінустанови пропонують як мінімум 1% в надбавку за те, що вкладник відкриє депозит через інтернет, не вдаючись до допомоги співробітників відділення.

Звична осінь

Головна перевага вкладів до запитання – їх ліквідність. Забрати кошти можна в будь-який момент. При цьому на даний момент їх прибутковість знаходиться в діапазоні 8-15% у гривні і 0,5-5% у доларах США.

Ще однією причиною тримати зараз кошти на вкладі до запитання може бути типова осіння ситуація в банківській системі, коли ліквідність банків погіршується, і вони починають підвищувати процентні ставки по всій продуктовій лінійці.

«Традиційно, у другому півріччі банки зацікавлені в активному нарощуванні ресурсної бази. В останні роки у 2-му півріччі, а особливо в 4-му кварталі, розмір процентних ставок за депозитами сягає рекордних значень », – підтверджує директор департаменту роздрібних продуктів ВТБ Банку Катерина Федоровська.

Експерти також упевнені в тому, що зростання процентних ставок торкнеться лише гривневі вклади. «Ставки по ощадних вкладах у доларах США і євро рости не будуть, оскільки нещодавно підвищилися норми резервування для коштів населення, залучених банками в іноземній валюті», – резюмує Тетяна Шаповал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?