Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки коштує страховка від звільнення, і хто може претендувати на неї в Україні?

Сучасна політико-економічна ситуація в Україні безпосередньо впливає на ринок праці та рівень безробіття в країні, що наочно підтверджують цифри офіційної статистики. Так за 2013 р. За даними Держкомстату, рівень безробіття в Україні склав 7,7%.

Враховуючи це населення країни, намагається убезпечити себе від можливих ризиків. Якраз тут і з’являється такий вид страхування, як страхування від безробіття. Варто відзначити, що в Україні даний вид страхування знаходиться в зародковому стані і має свою специфіку й умови.

У більшості випадків страхування від безробіття прив’язується до банківських послуг і clip_image001досить часто цей продукт гарантує фінансову підтримку позичальникові банку, в результаті втрати нею основного місця роботи. У цьому випадку погашення кредиту позичальника лягає на плечі страхової компанії.

Однак і тут є свої винятки, так страховим випадком буде вважатися:

1. Звільнення співробітника за п.1 ст. 40 КЗпП України (реорганізація, ліквідація підприємства або припинення діяльності роботодавця, скорочення штату або зміна власника);

2. Якщо договором страхування передбачено виплати у разі звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП);

3. Якщо співробітник під час трудової діяльності не порушував умови трудового договору або контракту.

Основними ж документами підтверджуючими наступ страхової події є трудова книжка із записом про звільнення і документ, про реєстрацію статусу безробітного у службі зайнятості.

Додатково страхові компанії можуть також запросити копію наказу про звільнення, завірену роботодавцем, оригінал трудового договору, довідку про доходи, повідомлення про скорочення.

Страхова сума в цьому випадку буде залежати від рівня заробітку клієнта, якщо заробітна плата висока він може страхуватися на більш велику суму, якщо низька, то і страхова сума буде нижчою.

У середньому, тарифи по такому виду страхування складають 3 – 5% від страхової суми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?