Сучасна політико-економічна ситуація в Україні безпосередньо впливає на ринок праці та рівень безробіття в країні, що наочно підтверджують цифри офіційної статистики. Так за 2013 р. За даними Держкомстату, рівень безробіття в Україні склав 7,7%.
Враховуючи це населення країни, намагається убезпечити себе від можливих ризиків. Якраз тут і з’являється такий вид страхування, як страхування від безробіття. Варто відзначити, що в Україні даний вид страхування знаходиться в зародковому стані і має свою специфіку й умови.
У більшості випадків страхування від безробіття прив’язується до банківських послуг і досить часто цей продукт гарантує фінансову підтримку позичальникові банку, в результаті втрати нею основного місця роботи. У цьому випадку погашення кредиту позичальника лягає на плечі страхової компанії.
Однак і тут є свої винятки, так страховим випадком буде вважатися:
1. Звільнення співробітника за п.1 ст. 40 КЗпП України (реорганізація, ліквідація підприємства або припинення діяльності роботодавця, скорочення штату або зміна власника);
2. Якщо договором страхування передбачено виплати у разі звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП);
3. Якщо співробітник під час трудової діяльності не порушував умови трудового договору або контракту.
Основними ж документами підтверджуючими наступ страхової події є трудова книжка із записом про звільнення і документ, про реєстрацію статусу безробітного у службі зайнятості.
Додатково страхові компанії можуть також запросити копію наказу про звільнення, завірену роботодавцем, оригінал трудового договору, довідку про доходи, повідомлення про скорочення.
Страхова сума в цьому випадку буде залежати від рівня заробітку клієнта, якщо заробітна плата висока він може страхуватися на більш велику суму, якщо низька, то і страхова сума буде нижчою.
У середньому, тарифи по такому виду страхування складають 3 – 5% від страхової суми.
Залишити відповідь