Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки грошей у світовому киберспорті і хто їх заробляє

Багато хто знає про те, що є киберспортівні команди, які їздять на змагання і навіть заробляють гроші. Але далеко не всі уявляють собі реальні масштаби цього ринку. «Та які там гроші?» – Іронічно кине звичайна людина. І буде неправий. У букмекерській конторі ставок на кіберспорт CybBet ми аналізуємо безліч даних, пов’язаних з кіберспортом. Нас цікавить все: команди, гравці, продюсери, турніри і, звичайно, фінансове благополуччя всієї ігрової галузі. Ми повинні все знати, і хочемо поділитися з читачами цифрами, які точно багатьох здивують.

Обсяги та аудиторія

Newzoo та інші науково-дослідницькі компанії, які займаються вивченням кіберспорту, прогнозують, що протягом найближчих трьох років кількість людей, захоплених Кіберспорт, збільшиться в два рази. Цікаво, що вже зараз деякі ігри, як наприклад, Call of Duty, набагато популярніше традиційних видів спорту – таких як шахи, автогонки або поло.

За даними дослідження SuperData Research , сьогодні у світі налічується 134 млн. фанатів різних кіберспортівних дисциплін. Великі обсяги інвестицій у цю галузь забезпечують швидке зростання цієї аудиторії.

Очікується, що річний обсяг киберспортівного ринку в 2015 році досягне $ 621 млн. Причому більша частина грошей в киберспорте зосереджена в Азії ($ 374 млн.), на другому місці йде Північна Америка, потім Європа.

imageВ Азії домінують Китай і Південна Корея. Там кіберспорт має велику популярність, як вид дозвілля, окремі освітні установи, присутність на телеканалах. 27 січня на спеціальній конференції в Сеулі Корейська асоціація електронних видів спорту (KeSPA) визнала кіберспорт спортивною дисципліною другого рівня. Тепер залишилося отримати визнання Міжнародного олімпійського комітету – і геймери будуть виступати на олімпіадах. Звучить як фантастика, але експерти вже серйозно готуються до цього. Сьогодні в деяких провідних командах є не лише тренери, а й продюсери, психологи, фахівці з харчування і т.д.

Днями відбулася знаменна подія для всіх фанів популярної гри Dota 2. Корпорація Valve оголосила список команд, які отримали пряме запрошення на The International 5 – великий турнір, з призовим фондом понад $ 7 млн.! З десяти топових команд – чотири китайські. Приємно також, що в цьому списку є команда з України. Хоч ми і не Китай, але у нас досить сильні гравці практично у всіх дисциплінах.

Люди і зарплати

Dota 2 – найпопулярніша гра в мережі Steam, з щоденними піками в 800 000 гравців. Чи може бізнес і спонсори пройти повз такої аудиторії? На минулому чемпіонаті The International 4 команда з п’яти чоловік заробила $ 5025599 за перше місце. Втім, призовими можуть здивувати та інші дисципліни в киберспорте.

У 2012 році «головною» грою в США і Європі стала League of Legends (видавець Riot Games). У січні 2014 більше 67 мільйонів чоловік грали в неї щомісяця, 27 мільйонів – щодня. Подумати тільки: 27 мільйонів чоловік кожен день занурюються в альтернативну реальність, де б’ються за віртуальне золото. А деякі з них успішно конвертують своє хобі в реальні гроші. Чемпіонат світу 2014 року мав п’ятий за величиною призовий фонд в історії кіберспорту – $ 2,3 млн.

В інших дисциплінах призові теж обчислюються десятками і сотнями тисяч. Counter Strike (призові, розіграні за історію дисципліни – більше $ 15 млн), World of Tanks (більше $ 1,5 млн), StarCraft 2 (близько $ 16 млн), War Craft III (близько $ 4 млн).

Можливо, дочитавши до цього місця, ви вже подумує про те, а чи не послати «в доту» цей задушливий офіс? Згадати молодість, адже в юності я непогано рухав мишкою!

Не поспішайте. Коли ми дивимося, як «Барса» громить «Баварію», нам же не спадає на думку кинутися на поле в старих бутсах і показати німцям, як треба грати? Професійний кіберспорт також відрізняється від аматорських змагань. Це багатогодинні тренування, командна дисципліна, режим. Призові не ділять на всіх, а зарплату отримують тільки гравці топових команд. Пробитися в такий колектив вкрай складно. Менеджери шукають зірок, тому що вони залучають глядацькі симпатії велику аудиторію – все як у великому спорті.

Нижче список таких зірок, з їх загальним доходом від призових. Джерело даних – Esportsearnings.com .

Тут є два українських геймера. До речі, Україна знаходиться на сьомому місці в списку країн, які отримали найбільші призові. Вище – тільки Південна Корея, США, Китай, Швеція, Німеччина і Канада.

А ось список українських зірок кіберспорту, які отримали найбільші призові в своїй ігровій біографії.

Зарплата професійного гравця зазвичай становить близько $ 1000 доларів на місяць. Деяким платять більше ($ 2000- $ 3000), а комусь менше. З бонусів – поїздки в різні країни на турніри, слава і шана серед фанатів. Навіть цей рівень вже непоганий, адже зірками стають одиниці.

Професіонали часто «підробляють» стримерами. Відмінне знання ігри, команд, власне ім’я – все це складові успіху на потокових платформах. Торік професійний гравець в League of Legends Вей Хан-Донг (Wei Han-Dong), більш відомий під псевдонімом CaoMei, пішов з кіберспорту на телебачення. Двадцятидворічний геймер уклав контракт з компанією ZhangQi TV, за яким він буде влаштовувати трансляції своїх ігор в LoL за $ 800 000 на рік.

Мінфін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?