Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скільки дадуть за знайдений скарб?

Напевно, кожен з нас в дитинстві мріяв знайти скарб і стати казково багатим. Тоді ми не думали про те, що існують закони, згідно з якими знайденим скарбом потрібно ділитися з державою.
Згідно ст. 343 Цивільного кодексу України, скарбом є закопані у землі чи приховані іншим способом гроші, валютні цінності, інші цінні речі, власник яких невідомий або за законом втратив на них право власності. Спеціально заховані цінності, власник яких відомий, скарбом не рахуються.

clip_image001

Якщо знайдений скарб був прихований у майні, що належить по праву власності іншій особі, то людина, що виявила його, і власник майна, у якому скарб був прихований, набувають у рівних частках право спільної часткової власності на нього.
У разі виявлення скарбу особою, яка здійснювала розкопки чи пошук цінностей без згоди на це власника майна, в якому він був прихований, право власності на скарб набуває тільки власник цього майна.
Якщо ж Ви виявили скарб, який, відповідно до закону, становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава.
У такому випадку за знайдений скарб держава винагородить Вас компенсацією в розмірі до 20% від вартості скарбу на момент його виявлення, якщо Ви негайно повідомили в міліцію або орган місцевого самоврядування про скарб і передали його відповідному державному органові або органові місцевого самоврядування.
Якщо скарб, що становить культурну цінність, був виявлений Вами в майні, що належить іншій особі, то ця особа і Ви, маєте право на винагороду у розмірі до 10% від вартості скарбу кожна. Але якщо пошук скарбів – одне з Ваших професійних обов’язків, тобто, Ви приймаєте участь в розкопках і пошуках, які проводяться з трудових або договірних обов’язків, то на грошову винагороду розраховувати не варто.
Незаконне привласнення знайденого скарбу, яке має особливу історичну, наукову, художню або культурну цінність, згідно ст. 193 Кримінального кодексу України, загрожує штрафом від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів (1700 – 2550 гривень) або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців.
Законодавство, що стосується вкладів, відрізняється в різних країнах. Так, у Великобританії, людина, що знайшов скарб, зобов’язаний повідомити про це в державні органи протягом 14 днів, інакше йому загрожує кримінальна відповідальність. Розмір компенсації, виплачуваної особі, яка знайшла скарб, встановлюється незалежними експертами. Винагорода отримують, як правило, шукач скарбів і власник землі. Але якщо кладу більше 100 років і він знайдений на федеральній землі, то він вважається археологічної цінністю і належить штату.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?