Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скасування обмежень та валютні порушення

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень в банківській сфері та на периферії.

300 грантів за 5 років

Європейський банк реконструкції та розвитку, який є одним з ключових інвесторів проектів приватного сектора в Україні, протягом 5 років видав 310 грантів підприємствам малого і середнього бізнесу на загальну суму 2 млн. Євро. Про це повідомила прес-служба ЄБРР. Банк найчастіше виділяв гранти на компенсацію консультаційних послуг з розвитку бізнесу, управлінню стандартами якості, маркетингу, бухгалтерії і фінансового обліку, інженерних і інформаційних рішень.
Як підкреслила менеджер групи підтримки малого і середнього бізнесу ЄБРР Україна Катерина Рігг, з кожним роком попит на консультаційні послуги в Україні збільшується і, відповідно, зростає кількість звернень підприємців за грантами ЄБРР на часткову компенсацію вартості послуг консультантів.
«Так, в 2010 році ми надали 40 грантів, в 2011 – 60, в 2012 – 73, в 2013 – 76, а цього року лише за дев’ять місяців – 65. І до кінця року ми плануємо надати грантову підтримку ще кільком десяткам компаній , заявки приймаємо », – цитує Рігг прес-служба ЄБРР.

clip_image001

Валютні порушення

Правоохоронці склали більше 700 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень щодо порушень правил про валютні операції, з яких 550 вже відправлено на розгляд до суду. Про це повідомила прес-служба МВС України з посиланням на Державну службу боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ) МВС.
"Протягом 20 днів цього місяця правоохоронцями складено більше 700 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 162 (порушення правил про валютні операції) КУпАП. 550 адміністративних матеріалів уже направлено на розгляд до суду. Правопорушникам загрожує штраф з конфіскацією валютних цінностей", – говориться в повідомленні.

ПУМБ і Ренесанс – разом

27 жовтня 2014 загальними зборами акціонерів ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» (ПУМБ) і АТ «Банк Ренесанс Капітал» (ТМ «Банк Ренесанс Кредит») прийнято рішення про реорганізацію АТ «Банк Ренесанс Капітал» шляхом приєднання до ПАТ «ПУМБ». «Приєднання банку« Ренесанс Кредит »до ПУМБ – це черговий крок, що наближує нас до основної мети – створення універсального банку, який стане лідером на українському ринку, – прокоментував рішення акціонерів Ілля Архипов, голова Наглядової ради ПУМБ.
Наші банки готові до інтеграції, і та робота, яку ми вже провели, допоможе зробити процес об’єднання максимально комфортним для наших клієнтів, партнерів і співробітників ». В результаті реорганізації ПУМБ стане правонаступником всіх прав і зобов’язань банку « Ренесанс Кредит » по відношенню до його клієнтам, партнерам, контрагентам.
Процес приєднання пройде під контролем Національного банку України та Антимонопольного комітету, і буде завершений до кінця 2015 року. Режим роботи банків, як ПУМБ, так і «Ренесанс Кредит», з клієнтами в період реорганізації залишиться незмінним.

clip_image002

Втратили 60 млрд. Грн.

Втрати українських банків через бойові дій, спровоковані сепаратистами в Донецькій і Луганській областях склали близько 60 млрд. грн. Про це повідомив журналістам під час міжнародної інвестиційної конференції «SP Advisors» міністр фінансів України Олександр Шлапак. «Ми завершили проведення стрес-тестів фінансової системи України. Українські банки втратили 60 млрд. грн. капіталу, у цих регіонах », – сказав Шлапак. При цьому міністр також зазначив, що податкові надходження з Донбасу впали майже на дві третини.

Чотири проекти

Україна і Європейський інвестиційний банк планують реалізувати 4 інфраструктурних інвестиційних проекти, включаючи проект технічного переоснащення магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород», на загальну суму 850 млн. євро. Як повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, відповідних домовленостей було досягнуто в ході зустрічі заступника міністра Ігоря Веремія з головою представництва ЄІБ в Україні Лілією Чернявської.

clip_image003

7 млн. грн. для постраждалих

Для підтримки бійців, постраждалих в зоні проведення антитерористичної операції, додатково виділено понад 7 млн. гривень. Про це в ході міжнародної конференції "Пріоритети розвитку системи соціальних послуг в контексті досвіду ЄС та процесів децентралізації в Україні" повідомив перший заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін.
"Сьогодні для учасників АТО, за програмами, які передбачені на протезування, на санаторно-курортне лікування та психологічну реабілітацію в службі у справах ветеранів та учасників АТО виділено понад 7 млн. грн.", – сказав він.

Падіння ВВП прискорилось

Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в третьому кварталі 2014 року по порівнянні з третім кварталі 2013 року прискорилося до 5,1% з 4,6%, зафіксованих кварталом раніше. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України з посиланням на оперативні дані в постійних цінах 2010 року без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя. Згідно з інформацією Держстату, падіння ВВП в третьому кварталі в порівнянні з попереднім, другим кварталом, з урахуванням сезонного фактора сповільнилось до 2,1% з 3,2%, зафіксованих кварталом раніше.

Скасування обмеження

Національний банк України лібералізував вимоги про проведення деяких валютних операцій, які були введені постановою Правління Національного банку України від 29 серпня 2014 № 540 "Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України", повідомляється на сайті регулятора.

clip_image004

«Скасовано тимчасове обмеження на проведення операцій в іноземній валюті по здійсненню розрахунків за імпортними операціями без ввезення товару на територію України і щодо здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена на територію України і було здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів », – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, НБУ знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, кон’юнктуру ринку з 100 тис. Євро до 50 тис. Євро

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?