Новини світу кредитування та банківських послуг.

Скасування мита на іномарки: які наслідки для ринку

Україна скасувала спецмита на імпортні автомобілі, які становили 2,14% і 4,3% від вартості. Яким чином це вплине на ринок?

Директор департаменту автокредитування Кредобанку

Скасування мита на іномарки відіб’ється на ринку мінімально. Оскільки основним фактором, який значно вплинув на істотне падіння обсягів ринку продажів нових авто, була все ж загальна соціально-політична та економічна ситуації в країні.

clip_image001Простіше кажучи – знецінення в рази національної валюти призвело до подорожчання нових авто в пропорційних розмірах (оскільки практично всі нові транспортні засоби в Україні імпортуються), у той час як рівень доходів населення знизився. Крім того, загальна нестабільність і нерозуміння багатьма подальших перспектив спровокувало потенційних позичальників відкласти покупку авто до «кращих часів». Ну, і крім усього іншого загальні проблеми банківської системи і зменшення обсягів кредитування, а також зростання ціни кредитів остаточно «добили» цей сегмент ринку.

Так що скасування мит у цій ситуації пройде відносно непоміченою, природно викликавши деяке зниження рівня цін на нові авто, але на попиті кардинальним чином це не позначиться.

Начальник управління продажів кредитних продуктів UniCredit Bank

Для кожного сегмента, класу авто "невеликий розмір мита" має істотно різні обсяги витрат. Але, звичайно, зменшення витрат для кінцевого покупця – це бонус в зниженні вартості, для продавця – стимулювання продажів.

В цілому, цей крок варто розглядати як позитивний. Звичайно, він не зменшить схеми ввезення сірих авто, але, можливо, переорієнтує покупця на покупку нового авто у дилерів ніж сумнівних нових авто.

Директор Porsche Finance Group

Скасування мита на іномарки може спричинити за собою зростання продажу автомобілів із фінансуванням, але це буде невелика різниця.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?