Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шляхи врегулювання судової справи по несплаченому кредиту.

Таких варіантів є декілька і рекомендувати якійсь з них не варто, Ви самі повинні вирішити який шлях обрати. А ми лише проінформуємо Вас про них та можливі наслідки.

МИРОВА УГОДА

Один із засобів врегулювання ситуації називається мировою угодою. Це такий документ, згідно з яким сторони дійшли спільної думки і готові врегулювати спір без участі суду.

Про це потрібно написати в суд заяву про затвердження мирової угоди. Саме ж мирова угода є окремим документом, який повинні підписати обидві сторони. Відмова від своїх первинних вимог унеможливлюють повторне слухання у цій справі. 

ЯК УНИКНУТИ СПЛАТИ КОМІСІЙ, ПЕНІ ТА ШТРАФІВ

Крім усього іншого, трапляються і такі ситуації, в яких боржник фізично не в змозі сплатити потрібну суму. Нерідко це трапляється через непомірно великі штрафи або пені за кредитом через прострочення.

Клієнт повинен знати про існування в Цивільному кодексі статті, яка прямо забороняє банкам і іншим кредитним організаціям вимагати з боржників суму неустойки, що перевищує розмір самого боргу.

Таким чином в суді можна вимагати знизити розмір штрафів до прийнятного мінімуму.

Єдиний виняток – кредити, за якими було закладено майно. Цю заставу банк має повне право продати з молотка для погашення кредиту. Але він не забере собі повну її вартість – з отриманої суми на рахунок банку перейде тільки сума боргу, а все інше буде повернуто боржнику.

ЗАТЯГУВАННЯ ПРОЦЕСУ

Щоб виграти час і зібрати документи, а в деяких випадках і поправити своє фінансове становище, можна скористатися затягуванням процесу.

Однак варто пам’ятати, що безкарно цим може займатися тільки досвідчений юрист, а ось звичайна людина може бути навіть оштрафована за навмисне затягування судового розгляду.

Як це можна зробити:

  • надати не всі документи і попросити термін на їх збір і підготовку;
  • пред’являти якомога більше клопотань;
  • зажадати проведення експертизи;
  • взяти лікарняний;
  • відправитися в тривале відрядження;
  • не з’явитися на одне зі слухань;
  • пред’явити зустрічний позов або зажадати уточнити будь-яку з частин пред’явленого.

Крім усього перерахованого вище, є і багато інших причин, через які засідання може бути відкладено або перервано, а сам судовий процес затягнуто. Все це дає необхідний час, протягом якого банк не має права нараховувати нові відсотки по кредиту.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В СУДІ

Найкраще в суді бути спокійним і відстоювати свою лінію. При цьому не потрібно панікувати або виявляти свої страхи – суд необхідний для того. Щоб з’ясувати реальний стан справ. Тому, якщо клієнт не в змозі рішуче відстоювати свою позицію в залі засідань, варто себе підстрахувати і запросити представника в суд.


ПАПЕРИ, ЯКІ СЛІД ПІДГОТУВАТИ

Але з чим потрібно йти в банк? По-перше, потрібен укладений кредитний договір. Його відсутність – одна з істотних обставин справи, про що суд повинен також знати.

Стануть в нагоді всі документи, що вказують на «пом’якшувальні обставини» – довідки, листки непрацездатності, відомості про звільнення, скорочення штатів або ліквідації підприємства роботодавця клієнта, – загалом, все те, що буде поважною причиною погіршення його матеріального становища. Це може бути навіть свідоцтво про народження кількох дітей.

ЧИ ВАРТО НАЙМАТИ АДВОКАТА

На питання «Чи знадобиться допомога адвоката?» Не можна дати однозначну відповідь. Якщо клієнт досить досвідчений в юриспруденції і здатний самостійно захищати свої інтереси в арбітражному суді, то йому адвокат не потрібен.

Але якщо клієнт не володіє потрібними знаннями, а також необхідним самовладанням, то краще оформити довіреність і перекласти відповідальність на досвідченого юриста.

Звичайно, це може бути недешево, але все залежить від професіоналізму того, хто буде захищати відповідача.

В цілому, в судовому засіданні по кредиту немає нічого страшного. Навпаки, якщо немає бажання виплачувати ще більшу суму, а знизити її розмір, то варто негайно зайнятися підготовкою до слухання у своїй справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?