Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шахрайство з кредитами.

Багато громадян е нашої країни в якійсь мірі стикаючись ются ​​з кредитами. Хтось б ереть гроші під відсотки для придбання автомобіля (автокредит), хтось – купує квартир у в кредит (іпотека), хтось користується кредитними картками, розплачуючись за покупки і т.д. І за всім цим спостерігають шахраї, щоб скористатися чужими грішми.

Шахрайство з кредитними картами.

Багато шахраї использ затишок чужі карти найчастіше в магазинах, підробляючи на чеку підпис справжнього господаря карти. Таке відбувається тому, що отримати готівку в банку вони просто не зможуть, касир вимагає від господаря картки документ, який посвідчив ет його особистість і свер яет підпис з оригіналом на карт е. Тож, якщо ви потер яли кредитн ую карт у, то терміново телефонуйте в банк і блокуйте її.

Щоб зняти гроші з втраченої картки, шахраєві потрібно знати ваш пін-код або мати при собі спеціальні е технічно е засоби для підбору коду. Тому найкращий спосіб – це запам’ятати свій пін-код і ні коли не зберігати його разом з картою.

Також є е Ще один спосіб шахрайства з кредитними картами – називається він скіммінг (від англ. Skim – знімати). При цьому использ уется банкомат. Шахраї банкомат. Це пристрій зчитування ет информаци ю з кредитних карт, що проходять через банкомат, або встановлюються міні-камери. Після цього шахрай може знімати з про рахунки людини, будь-які суми. Тому необхідно б ить пильні мі і стара ться не знімати гроші через банкомати, які встановлений и на вулиці, і регулярно перевіряйте виписку по рахунку.

Шахраї також діють через інтернет. Шахрай може непомітно підглянути і запам’ятати дані вашої карти: номер, термін придатності, ім’я, а також тризначний код, який вказаний на об ра тної стороні картки поруч з підпис ю власника. Зараз з уществует безліч і Інтернет-магазинів , де ці данни е можна використовувати, щоб купити товар.

Також якщо ви соверш аете операци і по своїй карті через безпечні веб-сайти мають значок "закритого замка" або букву «s» після «http» в полі URL-адреси. Такі веб-сайти забезпечують повний захист передачі даних.

М Ошен ки можуть надсилати листи з проханням уточнити ваші дані з пластикових карт. Н аж імая на посилання в цьому листі, ви можете потрапити на помилковий сайт банку. Там можуть пропоз ожити набрати номер картки та ПІН-код. Такий вид шахрайства називається "фішинг "(по-російськи« риболовля »).

Щоб обман уть власників кредитних карт, шахраї дзвонять по телефону. Наприклад, людина, яка ніколи не бра л кредит, може получ ить на мобільний телефон повідомлення про заборгованість за кредитом в банк е. Коли така людина звони т за вказаними телефонами, то його прос ят представитися, дізнавшись ють його паспортні дані та іншу інформацію. Потім шахраї пояснити ють такому «боржнику», що для розслідування ситуації їм необхідно надати номер картки та код.

Нижче наводяться поради, як уникнути шахрайства з пластиковими картами:

  • Ніколи не записуй ті пін-код на самій картці і не зберігайте його разом з нею.

  • Ніхто не повинен знати ваш пін-код.

  • П ри знятті готівки з банкомату, під час введення а пін-коду, не повинно бути сторонніх осіб.

  • Н омер вашої карти і телефони б Анка завжди повинні бути при вас.

  • Н е залишайте картку в місцях, куди можуть проникнути сторонні люди.

  • П ісля проведення операції, не забувайте карту в банкоматі. Перевірте, що карта належить саме вам.

  • Всі операції по оплат е товарів і послуг по вашій карті повинні відбуватися у вашій присутності і спостереженні.

  • Не користуйтеся сь карт ой для оплати, якщо касир або магазин не викликають у вас довіри.

  • Зберігайте всі копії ваших платіжних чеків і порівнюйте їх з виписками по рахунку.

  • При потер е кредитної картки, негайно телефонуйте в банк і блокуйте її.

Шахрайство з кредитом готівкою.

М ошеннік і, можуть запропонувати взяти їм кредит на ваше ім’я та природно по вашим документам. Ні в якому разі не погоджуйтесь на такі пропозиції. Навіть якщо вам обіцяючи ють, що ви нічого платити не будете, не погоджуйтеся. Зрештою, всі зобов’язання по виплаті боргу, відсотків та комісій, ляжуть на ваші плечі. Довести в суді свою непричетність до даного кредиту буде неможливо.

М ошеннік і також пропонують оформити споживчий кредит на купівлю-якої побутової техніки. Вони можуть сказати, що їм терміново потрібна ця річ, а необхідні х документ ів з собою немає. Про т в ас потрібно тільки лише паспорт і ваш підпис у договорі, а розплатяться за кредит вони самі. При вашому злагоді, м ошеннікі отримають товар і сховаються, а ви будете повністю з місяця в місяць погаш ать кредит.

Якщо ви втратили паспорт або інший документ, який посвідчив ет вашу особистість, то їх можуть викорис ть шахраї для одержання кредит а. Тому, при втраті документ а, необхідно терміново повідомити про це до найближчого відділення по ліціі. Біля терянн ий документ відразу ж стає недійсним і фіксується в базі даних МВС. Н ікогда не передавайте ваші паспортні дані не знайомим людям, тому що ними можуть скористатися шахраї .

Шахрайство по оголошенню.
Б ивают випадки, коли людина не втрачав паспорт, але дізнається, що на нього оформл ен кредит. Як таке відбувається? Причина може полягати в тому, що людина сама колись катував ся отримати кредит і помилково звернув ся до "чорного брокеру", якого на ішов по оголошенню. Зазвичай такі брокери нічим допомогти не можуть. Але, отримавши від вас повний пакет документів і повідомивши, що вам в кредиті відмови але, шахраї можуть оформити за цими документами кредит собі. Тож, ні в якому разі не користуйтеся послугами та організацій або приватних осіб, які крім усього пропоную т вам за певну плату, під робити необхідні для отримання кредиту документи.

Шахрайство по кредитах з поручителями.

Шахраї можуть попросити вас бути поручителем ем за кредитним договором. Завжди пам’ятайте, що поручитель несе таку ж відповідальність перед банком, як і позичальник. Ч тоби не стати боржником по чужих договорами, ніколи не погоджуйтеся бути поручителем у незнайомих вам людей. Шахраї зникнуть з грішми , а ви будете виплачувати їх борг.

Шахрайство по кредитах співробітниками банків.
Часто буває, що клієнтові доводиться оплачувати не тільки борг по кредит у разом з відсотками по ньому, а й вчинення різних операцій банком, хоча це не обмовляється в договорі. Ч тоби не бути обдуреним, потрібно уважно про читати всі документи та договори, перед тим як ставити свій підпис. Необхідно уточнити ть всі обставини, за котори м можуть бути підвищенням темпів я суми, що виплачується банку.

Також буває, що після погашення всіх кредитів, на ім’я клієнта приходить пластикова кредитна карта від цього банку. У листі, клієнтові спільно ють, що йому безкоштовно оформили цю карту, і по ній йдуть маленькі відсотки. Таким чином він вже є їх VIP-клієнтом. Якщо клієнт карту не активує, то йому дзвонять і переконують його активувати карту. Виникає питання, а ч те ж має банк від такої кредитки? До ак тільки клієнт активує ует карту, починають сни маться відсотки від загальної сум и наход ящей ся на карті. Чим менше сума, тим вище відсотки. З а кожн ое зняття грошей готівкою теж знімаються визначені е відсотки. Подумайте, чи варто активує овать таки е «вигідні е» карти.

До всіх радам, наведеним в нашій статті, потрібно ставитися з розсудливістю, щоб не захворіти манією переслідування. Не потрібно думати, що всі навколо тільки й думають, як би заволодіти вашими грошима. Але обережними бути слід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?