Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шахрайство з картою: як уберегтися?

Найбільш популярна тема, обговорювана на банківських форумах – шахрайство з картами. Чому клієнти банків стають жертвами шахраїв, і як від цього можна вберегтися?
Якщо знаєш причину, можна уникнути наслідків. Про те, як і коли відбуваються шахрайські операції.

Найбільша частка шахрайських операцій є наслідком скіммінгу і компрометації реквізитів платіжної картки в мережі Інтернет. На ці дві проблеми припадає більше 90% від шахрайських операцій. Їхні частки приблизно рівні, змінюючись в різні періоди в більшу або меншу сторону. Найбільш типовими шахрайськими операціями, які входять в інші 10% випадків, є операції з втраченою (викраденою) картою. Слід зазначити, що хоча і рідше, але до сьогоднішнього дня існують випадки зберігання клієнтами картки та ПІН – коду в одному місці (гаманці), що, безумовно, значно збільшує втрати клієнта у випадку крадіжки його картки.
Хочу насамперед нагадати, що головна умова фінансової безпеки – це зберігати всі свої особисті дані в секреті, в тому числі пін-коди карт, паролі для доступу до рахунку або послуг банку, номер паспорта, ІНН, і ні за яких обставин не передавати їх стороннім. СМС з паролями і кодами доступу до послуг банку – це конфіденційна інформація, і передача її стороннім особам неприпустима. І це елементарна відповідальність клієнта банку – адже ви ж не віддасте першому зустрічному ключі

clip_image001

від своєї квартири або паспорт?
Також хочу звернути увагу клієнтів, що співробітники банку НЕ МАЮТЬ ПРАВА самі передзвонювати клієнту і уточнювати особисту інформацію. Якщо вам дзвонять з невідомого телефону і просять назвати особисті дані, представляючись співробітниками банку, це шахраї. Якщо вам переказують гроші на карту, потрібен ТІЛЬКИ НОМЕР КАРТКИ, ніякі інші дані не потрібні.
Якщо під приводом переказу грошей, наприклад, за товар, відправник просить додаткову інформацію, швидше за все це шахрай.
Якщо Вам пропонують отримати гроші не на карту, а через системи грошових переказів, це теж свідчить про шахрайство, так як перекази на карту у відмінності від класичних грошових переказів безкоштовні і не вимагають ніяких інших даних, крім номера карти ".
В останні два роки не тільки на території України, але в країнах ближнього і далекого зарубіжжя підвищився рівень кіберзлочинності і активізувалися групи хакерів, які списують кошти з карткових рахунків клієнтів фінустанов. Як правило, найчастіше основою для розкрадання є постійне використання клієнтами даних своїх платіжних карт в Інтернеті: при проведенні реєстрації на сайтах, проведенні оплати товарів і послуг і т.д. Все це веде за собою втрату даних платіжної картки, а саме її номер, CVV2, термін дії.
Крім того, почастішали такі злочини, як установка накладок на банкомати, спрямовані на отримання Пін-кодів та копій магнітної смуги з банківських платіжних карт. Шахраї-хакери віддалено, не розкриваючи свого місця розташування, викрадають грошові кошти з рахунків клієнта. Такі злочини можуть носити тривалий характер, коли кібер злочинці знімають кошти малими сумами. У цьому випадку така послуга, як смс-банкінг зможе своєчасно проінформувати клієнта про незаконне списання коштів з його рахунку.
Шахраї можуть перехопити інформацію під час її передачі до необхідного сайту (якщо система захисту сайту недосконала). Також шахраї навмисно створюють Internet – фішинг-сайти, клонують web-ресурси, при цьому назва такого сайту дуже схоже на назву оригінального сайту, але відрізняється на декілька букв, цифр, точок, підкреслень і т.д. для отримання даних платіжної картки.
Крім цього останнім часом в Інтернеті набули широкого поширення віруси – трояни. На відміну від вірусів старого типу, якими можна було заразити комп’ютер через програмне забезпечення сумнівного походження, дискети, локальну мережу і т. д., даним вірусом можна заразити комп’ютер, відвідавши звичайний інтернет-сайт. Вірус, використовуючи помилки в інтернет – браузері або в операційній системі, проникає в комп’ютер і проявляється різноманітною деструктивною активністю.

clip_image002

Одна з основних загроз вірусу – його доступ до всієї інформації, яка вводиться через клавіатуру комп’ютера, і відправка отриманих даних на хакерський сайт. Таким чином, хакери можуть отримати доступ до логінів, паролів, реквізитів платіжних карт та іншої конфіденційної інформації. Для захисту від таких вірусів рекомендуємо встановлювати та своєчасно оновлювати операційні системи, браузери та антивіруси, використовувати ефективні антивірусні системи.
Незважаючи на різноманіття способів, за допомогою яких шахраї намагаються роздобути чужі гроші, простиt дії допоможуть зберегти Ваші кровні в цілісності й схоронності.
10 правил захисту від шахрайських дій:

  • Роздільне зберігання картки та ПІН-коду до неї.
  • Підключення послуги СМС-інформування про проведені по карті операціях. Негайне звернення в банк при виявленні несанкціонованої операції або втрати / крадіжки картки.
  • Встановлення лімітів на операції в торговельній мережі та на зняття готівки в банкоматах.
  • При операції в банкоматі – його огляд на предмет відсутності сторонніх пристроїв у місці встановлення зчитувача карт.
  • При операції в торговельній мережі – виконання оплати карткою виключно в полі зору клієнта.
  • Реєстрація платіжної картки в спеціалізованих платіжних системах (PayPal, Google wallet та інші) та проведення оплати через дані системи на тих сайтах, які це дозволяють.
  • Використання антивіруса і постійне оновлення антивірусних баз на комп’ютерах, з яких здійснюються оплати карткою в мережі Інтернет.
  • Ні в якому разі не відправляти реквізити карти у відповідь на електронні листи, які нібито надходять з банку для оновлення даних клієнта, активації карти, ні в якому разі не переходити за посиланнями в таких листах і не вводити дані карти на таких веб-сайтах.
  • Завести окрему платіжну картку для інтернет-розрахунків.
  • Цікавитися новими методами по захисту своєї інформації.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?