Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шахрайство у сфері кредитування

Дорогі читачі! У нашій Газеті ми вже кілька разів обговорювали статті кримінального кодексу і, зокрема, статтю «Шахрайство». Що ж там цікавого або небезпечного з’явилося ДЛЯ НАС? Читаємо …

 … Доповнити КК РФ статтею 159 1 такого змісту:

Стаття Шахрайство у сфері кредитування

1. Шахрайство у сфері кредитування, тобто розкрадання грошових коштів позичальником шляхом подання банку або іншому кредитору завідомо неправдивих і (або) недостовірних відомостей, – карається … Ну, і так далі.

Як бачимо, законодавець тепер виділив шахрайство в кредитній сфері в окрему статтю. Зроблено це нібито для того, щоб розмежувати види 136шахрайства, оскільки сам термін шахрайство занадто широкий і під цю статтю можна було підвести кого завгодно.

Ну, а оскільки зараз різні види шахрайства, то буде і різна кваліфікація шахраїв.

Отже, кого можна буде назвати шахраєм в сфері кредитування. Ну, вже точно не нас з Вами. Як би цього не хотілося різним колекторам і службам стягнення банку. БУДЬТЕ УВАЖНІ! З цього дня Вас почнуть залякувати новою статтею. Що, типу всіх, хто не платить, будуть вважати шахраями і саджати за грати. Не Вірте Цією брехня. А для кращого розуміння, давайте проаналізуємо статтю.

Це не складно, оскільки в ній всього одне речення і в цьому реченні ключовими є словосполучення «розкрадання грошових коштів» та «надання недостовірних відомостей». Отже, якщо Ви при одержанні кредиту представляли справжні документи і правдиво повідомили про себе всю інформацію, то дану статтю вже Ніяк не пришиєш.

Ну а якщо ні. Адже, наприклад, в більшості довідок про доходи, що гріха таїти, ми вказуємо завищені суми. Теж нічого страшного.

По-перше, цей дохід ніяк не перевіряється. Отримую я додаткову зарплату в сіру, або після роботи інтимні послуги надаю, кого це хвилює? Ось дохід у мене такий і виходить. Піди, перевір.

Ну, а по-друге, як видно з тексту, має бути ще очевидний розкрадання грошей. А яке ж у мене розкрадання, коли я приймаю всі зусилля, щоб погасити кредит . І платежів декілька зробив, і не ховаюся, і роботу собі шукаю добре оплачувану, щоб з Вами, панове, швидше розрахуватися.

135Так що нема чого на мене всіх собак вішати. Для того щоб ця стаття працювала, потрібно довести, що у мене спочатку був умисел кредит не повертати, а поки Ви це не доведете, презумпція невинності діє. Я нічого доводити не повинен, а Ви спробуйте. Тільки пам’ятайте, що статті за наклеп і завідомо неправдивий донос теж поки ніхто не відміняв.

Звичайно, все сказане вище не відноситься до реальних шахраям, підробляли паспорти або оформляющим кредити на неіснуючих осіб. Ця стаття не для Вас. Та й уся Газета тільки для тих, хто реально «потрапив».

Ну, а нам переживати не варто. Нічого страшного не сталося, навіть навпаки, законодавець конкретизував складу статті застосовне до сфери кредитування. Тепер, хто дзвонить Вам колектору з погрозами кримінального переслідування можна заявити: «не треба нічого домислювати, ось є стаття, і мої діяння під неї не підходять. Так що страшилки свої залиш для кого іншого ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?