Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шахрайство при оренді квартири: яким воно буває

Щодня сотні киян перебувають у пошуку квартири для оренди. Десятки з них стикаються з різними шахрайськими схемами. Портал «Мінфін» дізнався, які махінації є на столичному ринку нерухомості, і як їх уникнути.

Зазвичай, за словами експертів, ріелтори застосовують дві схеми маніпулювання споживачами. Перша, це коли в оголошенні з продажу або оренди квартири вартість на 10-20% дешевше ринкової ціни.
Коли орендар дзвонить, йому тут же розповідають, що, по дешевий об’єкт вже продалася або підписаний договір оренди, причому буквально, тільки що. При цьому ріелтор відразу ж пропонує подібний варіант в цьому ж районі міста, але вже істотно дорожче.
Друга схема маніпуляції стосується виключно оренди житла. За 200-350 грн. агентства нерухомості пропонують придбати у них базу відповідних за запитом власників квартир. Але, якщо її прозваного, то база виявляється стара і квартири давно вже здані (навіть більше 6 міс).

«Деякі навіть розігрують справжній спектакль: дають телефон підставного господаря, домовляються з ним про візит з оглядом квартири, людина віддає ті самі 350 грн, але на наступні дзвінки псевдохозяін вже не відповідає», – розповів директор онлайн-проектів медіа-групи Aviso Станіслав Дмитренко . За його словами, боротися з такими недобросовісними агентствами вкрай складно, вони як вірус: міняють телефони, адреси, сьогодні – на Лук’янівці, завтра – на Оболоні.

bigНа сьогоднішній день з бажанням побороти агенства-ошуканців найбільші портали з нерухомості Aviso, FN.ua і Address.ua створили чорні списки недобросовісних ріелторів і компаній.

У цьому списку, ті, хто розмістив на даних ресурсах фейковие оголошення. Найчастіше – це несумлінні посередники, які хочуть залучити побільше дзвінків від потенційних клієнтів, або, так звані, інформаційні агентства-«распечатнікі», які пропонують клієнтам купити «унікальну» базу оголошень.

«Завдяки« Чорного списку », правильно побудованій системі фільтрації та модерації, а також аналізу скарг користувачів нами блокується порядку 90% щодня надходять оголошень, а модератори наших сайтів видаляють тисячі правдивих оголошень на місяць», – розповів Максим Школьник, CEO Address.ua .

На думку експертів, частка «сміттєвих» оголошень на звичайних сайтах або дошках оголошень в Україні досягає до 70%. Це відбувається переважно з причин технічної відсталості ресурсів, відсутності автоматизованих фільтрів, служб модерації, редакційної політики боротьби за кількість оголошень, а не за їх якість.

За даними порталів з нерухомості лідером першого «Чорного списку» стало «Агентство нерухомості» на Лук’янівці (розташоване в будівлі метрополітену, 5-й поверх), яке відзначилося найбільшою кількістю телефонів, прозванивая які клієнт в підсумку виходить на одну і ту ж компанію. Це агентство продає роздруківки оголошень, які за фактом виявляються липовими або застарілими.

У трійку лідерів списку увійшли: столичне агентство нерухомості на проспекті Перемоги, 84-а і ArendaSegodnya по вул. Братська, 8, офіс 307, які, як виявилося, працюють за тією ж «Лук’янівській схемою», використовують ідентичні договору, розігрують однаковий спектакль перед клієнтами, при цьому спочатку заманюють саме низькою ціною в оголошенні.

«Тільки від користувачів портал щодня отримує близько 100 скарг на день. Найчастіше, саме ріелтори скаржаться на своїх недобросовісних колег і просять нас вжити заходів. Ми блокуємо такого роду оголошення, вносимо їх в Чорний список, а наших користувачів настійно просимо не вдаватися до послуг так званих інформаційних агентств, які продають роздруківки або бази даних і не купуватися на надто низьку ціну, зазначену в оголошенні »- говорить директор департаменту нерухомості медіа -групи AVISO Вікторія Тесліцкая.

Портали – ініціатори Чорного списку повідомили, що до них вже почали звертатися інші профільні сайти, і вони готові ділитися інформацією з колегами.

Юристи кажуть, що цього шахрайських схем можна уникнути – потрібно просто бути уважніше і детально вивчати, в які саме Агетство ви звертаєтеся.

«По перше, без огляду житла і не давати передоплату. Разом з підписанням договору, взяти копію витягу про реєстрацію компанії або приватного підприємця, який надає цю послугу. Також уважно вивчити умови договору і його предмет. Звернути увагу на те за що саме вноситься оплата і відповідальність сторін договору », – пояснює старший партнер адвокатської компанії« Кравець та Партнери »Ростислав Кравець. За його словами, якщо послуга надана не якісно, ​​або не в повному обсязі тоді необхідно письмово звернеться до виконавця з вимогою усунути недоліки, або повернути кошти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?