Новини світу кредитування та банківських послуг.

Шахрайство і пограбування в банках

Пропонуємо Вашій увазі огляд найцікавіших кримінальних викриттів за останній місяць.
Наприкінці квітня на Херсонщині була затримана службовець банку, яка привласнила собі гроші вкладників у розмірі більше 1 млн. доларів. Жертвами зловмисниці виявилися більш 20 приватних підприємців та моряків. Починаючи з 2011 року жінка пропонувала жертвам покласти гроші на депозит під 23% річних.
Обіцяла знайомим, що через кілька років їхні доходи стануть втричі більше. Вкладникам вона видавала підроблені договори, а сама перекладала їх гроші на власний рахунок.
За словами першого заступника начальника УМВС Євгена Тимофєєва, жертв 32-річна мешканка Херсона вибирала тільки з числа заможних знайомих. Як стверджують потерпілі, у них не було підстав не довіряти жінці, з якою були знайомі вже багато років, і яка працювала в солідному банку. Люди віддавали заощадження, зароблені протягом декількох років. Суми коливалися в межах до 30 тисяч доларів і 60 тисяч у національній валюті.

Зловмисницю викрили тоді, коли клієнти прийшли забрати свої вклади назад. Дізнавшись, що документи виявилися підробленими, потерпілі написали заяву в міліцію. У ході слідства було виявлено, що колишня співробітниця банку зняла зі свого рахунку більше 1 млн. дол і поїхала зі своїм чоловіком в одну з країн ближнього зарубіжжя. Зараз вона оголошена в міжнародний розшук.
Приблизно в той же час в Тернополі міліціонери викрили банківського працівника, який, користуючись довірою клієнтів, зняв з їх карт понад 100 тисяч гривень. Як виявилося, пластикові картки та коди до них люди віддавали йому самі. Наприкінці минулого року співробітник банку взяв у користування три кредитки, які були відкриті на ім’я постійних клієнтів однієї з філій банку, в якому він тоді працював. Пообіцяв, що справно сплачуватиме свій обов’язок і ніяких непорозумінь не буде.
Йому повірили. Але, знімаючи гроші з карток, класти їх назад зловмисник не збирався. Власникам же все частіше надходили смс-нагадування про необхідність погашення кредиту. Коли суми заборгованості у позичальників досягли 10 тисяч гривень, вони спробували врегулювати конфлікт самостійно, забравши у шахрая карти і зобов’язавши його негайно повернути борг. Але гроші з карток зникали навіть тоді, коли карти вже були у своїх власників.
Як з’ясувалося, шахрай попередньо переписав все рекзвізіти і пін-коди, і знімав гроші без наявності карт. Зловмисник виявився завсідником букмекерських контор, там і витрачав крадені гроші. Зрозумівши, що самим їм не впоратися, ошукані клієнти звернулися до міліції.
А от у Донецьку зловмисники спробували пограбувати Райффайзен Банк Аваль класичним кіношним способом. Озброєна банда у кількості 30 осіб пограбувала одне з відділень банку. Двоє співробітників були взяті в заручники. При затриманні зловмисники намагалися чинити опір і використовувати вогнепальну зброю. Проте співробітникам міліції та військовослужбовцям Нацгвардії вдалося затримати 7 членів банди. У них були вилучені 2 автомати Калашникова, карабін і 2 пістолети. Ведуться пошуки інших зловмисників.

Працівникам Коростенського РВ УМВС України в Житомирській області в ході досудового розслідування кримінального провадження встановили злочинну діяльність 5 осіб, які привласнили собі півмільйона гривень через створену схему отримання банківських кредитів. Зловмисники розшукували клієнтів, на яких оформлялися кредити з їхньої волі, але без отримання ними грошей.
Жертвам обіцяли, що позики, оформлені з їх документами, платитимуть інші особи і шляхом умовлянь і підробки окремих документів, таки досягали свого. Керівник відділення банку, всупереч посадовим вимогам і перевищуючи свої повноваження, забезпечував надання кредитів підставним особам. Таким чином, в результаті злочинної діяльності ділкам вдалося збагатитися на суму майже 550 тисяч гривень. Зараз підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
А от у Чернівцях у середині травня правоохоронці викрили корупціонера. До державного виконавця жінка звернулася, щоб той допоміг затягнути процес реалізації її нерухомого майна, на яке раніше було накладено арешт у зв’язку з непогашенням кредиту в одній із банківських установ. За таку послугу держслужбовець запросив 15 тисяч гривень. Злочинця викрили на гарячому. Зараз вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Слідство триває.
Як бачимо, найбільш популярним видом банківського криміналу з місяця в місяць є шахрайські дії, здійснювані співробітниками банку. Тим не менш, у цьому місяці зловмисники вперше за довгий час зважилися на класичне пограбування: із зброєю і заручниками.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?