Новини світу кредитування та банківських послуг.

Сервіс дешевих переказів в Україну з-за кордону: TransferWise.

У липні 2015 року в українців з’явилася можливість отримувати з-за кордону перекази за допомогою TransferWise – одного з найбільш недорогих у світі способів перевести гроші. Наскільки вигідні такі переклади відправникові і одержувачеві, в чому сильні і слабкі сторони нового сервісу, і на що звернути увагу, щоб все пройшло гладко.

Трохи історії

Сервіс TransferWise був задуманий двома естонськими друзями, які емігрували в Лондон – Таавету і Крісто. Таавет працював на Skype в Естонії, отримував зарплату в євро, але жив у Лондоні. Крісто працював у Лондоні, але у нього був іпотечний кредит в євро в Естонії. Спробувавши перевести гроші за кордон, друзі побачили, що комісії за міжнародні перекази набагато вище, ніж їм хотілося б платити. А те, що їм потрібно було здійснювати такі перекази регулярно, а також конвертувати валюти – і зовсім робило їх невигідними.

clip_image002Друзі зрозуміли, що можуть допомогти один одному: кожен з них потребував валюти іншого. Вони розробили простий план: кожен місяць Крісто вносив фунти на британський банківський рахунок Таавета, а Таавет – на рахунок Крісто вносив євро. «Вони використовували офіційний середній ринковий курс (наприклад, той, що був вказаний в газетах, а не комерційний банківський курс). Вони обидва отримали потрібну кількість грошей і не платили банківські збори. Протягом кількох місяців вони заощадили тисячі фунтів і зрозуміли, що, ймовірно, є мільйони інших людей, які потребують такого ж сервісу так само, як вони. Після цього вони приступили до роботи, так і народився TransferWise ».

TransferWise з’явилася в січні 2011 року і швидко нарощував популярність. У розвиток проекту інвестували понад $ 90 млн. такі відомі особистості як Andreessen Horowitz, Макс Левчин і Річард Бренсон. Сьогодні такі перекази доступні в 48 країнах і 360 напрямках. Переказувати можна 26 валют світу.

Як відбувається переказ.

Сервіс TransferWise базується на технології peer-to-peer, або p2p. В основі такої технології – комп’ютерна мережа, що складається з рівноправних учасників. Іноді – для їх координації використовується сервер. Один із прикладів мережі, заснованої на технології р2р – добре відомий українцям файлообмінник BitTorrent.

У свідомості українців перекази p2p міцно пов’язані зі схемою переказу з пластикової карти на карту через банк. TransferWise пропонує іншу схему переведення. Якщо хтось хоче переслати гроші і при цьому конвертувати фунти в євро або євро в гривні, технологія, розроблена TransferWise, знаходить іншого клієнта, який хоче зробити зворотний переказ в протилежному напрямку (тобто, євро у фунти або гривні в євро). Система автоматично підлаштовує валютні потоки в режимі реального часу. А обмінний курс при цьому дорівнює середньому значенню на ринку. Потім переказ виплачується в локальній валюті в місцевому банку, тобто гроші ніколи насправді не "перетинають" кордон. Таким чином, клієнти сервісу можуть уникнути традиційних банківських зборів.

Для того, щоб здійснити переказ, вам необхідно буде переслати гроші зі своєї картки на рахунок TransferWise. Потім сервіс «обмінює» валюту за середньоринковим курсом і пов’язує з перекладами, що йдуть у зворотному напрямку. Після цього гроші потрапляють на рахунок одержувача.

«Будучи повноцінним інтернет-сервісом, ми не можемо приймати або відправляти готівку. За допомогою нашого сервісу Ви можете відправляти гроші виключно з вашого банківського рахунку на інший банківський рахунок », – пояснює менеджер.

Можна не побоюватися, що під час такого переказу ви скомпрометуєте дані пластикової карти: для того, щоб перерахувати гроші, вам знадобиться лише останні чотири цифри картки одержувача, його ім’я, прізвище та телефон.

Згідно з інформацією сайту TransferWise, в більшості випадків такий переказ йде протягом 30 хвилин, але іноді може проходити і довше – від одного до чотирьох робочих днів.

Ще один важливий момент: перекази через TransferWise в Україні поки можна отримати лише на картку ПриватБанку – офіційного партнера цього сервісу. Отримання переказу можливо лише у гривні.

Оскільки сервіс прийшов в Україну недавно, то український інтерфейс сайту transferwise.com поки на стадії розробки, а російською мовою доступна лише частина сайту.

Інтерфейс форми для переказу на сайті, «живий чат» з консультантом, FAQ (часто задаються) і навіть список тарифів – подані англійською мовою.

Фінансове питання

TransferWise став таким популярним за кордоном не тільки через те, що робить можливими перекази рідкісних валют, але і через порівняно низьку вартость цих переказів. Дійсно, для ряду країн вартість перекладу складає 0,5-1,5% від суми.

Вартість переказу в Україну станом на серпень-2 015 – 3% від суми. Система відразу віднімає цю комісію із суми і показує відправнику, скільки гривень прийде одержувачу. Так, станом на 19.08.2015 р при переказі 1000 доларів в Україну, одержувачу прийде 20522 гривні (середній курс купівлі валюти в українських комерційних банках на ту ж дату – 22,18 грн. / дол., Продажу – 23,26 грн. / дол.).

Якщо ви хочете, щоб одержувачу прийшла конкретна сума – наприклад, 23260 гривень (щоб одержувач міг купити 1000 доларів), то можна без проблем збільшити обсяг коштів так, щоб вийшов потрібний за обсягом переклад. Методом підбору ми встановили, що для цього потрібно перевести +1085 доларів.

Важливий момент: відправник коштів може нести витрати по переказу грошей на рахунок TransferWise (відповідно з тарифним пакетом своєї карти). А одержувач може нести витрати на переведення в готівку коштів.

Джерело: Рrostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?