Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що зроблять з цінностями в комірці, якщо за ними не прийде орендар?

clip_image001

У яких випадках банківські співробітники вилучають цінності з банківського сейфа, яким чином відбувається цей процес, і де потім їх зберігають? Скільки часу цінності зберігаються після закінчення терміну договору, і що з ними роблять згодом?

Заступник голови правління KSG BANK

Розміщуючи цінності в депозитних банківських сейфах, клієнти оплачують відразу весь термін їх зберігання. Але бувають випадки, коли договір на зберігання закінчився, а орендар сейфа так і не з’явився в банківському відділенні. Тому існує певний період, коли вміст сейфа зберігається і далі певний термін (як правило, 30-90 днів). За його закінченням цінності можуть бути з сейфа вилучено.

Причиною для такого кроку може стати порушення строку або порядку оплати за оренду, а також знаходження відділення в зоні стихійного лиха або пожежі.

Вилучення цінностей відбувається у присутності комісії, що складається з банківських співробітників. Комісія складає опис вмісту сейфа.

Згодом майно клієнта міститься в спеціальному опечатаному мішку в сховищі банку, поки його не заберуть. Цінності, вилучені протягом 30-90 днів після закінчення терміну договору, протягом трьох років зберігаються у сховищі банку.

Якщо, незважаючи на звернення і дзвінки співробітників клієнту (за зазначеними у договорі контактам), він не з’являється в банку, майно буде продано. За виручену суму банк компенсує свої витрати на зберігання та реалізацію цінностей.

А залишок коштів може бути розміщений на депозиті до запитання, відкритому банком на ім’я клієнта. Виняток становлять документи і цінності, що не підлягають продажу – вони продовжують зберігатися в банку.

Старший експерт відділу заощаджень і транзакційних продуктів ОТП Банк

Цінності вилучають, якщо клієнт не продовжував термін оренди індивідуального сейфа і не звертався в банк за своїми цінностями протягом 60 днів. Цінності зберігаються в банківському сховищі опломбованими і описаними актом. Злом і вилучення цінностей відбувається у присутності спеціальної комісії в яку входить мінімум три людини.

Зазвичай у всіх банках, і наш банк не виняток, подібна комісія набагато менше, ніж та, яку клієнт міг заплатити за прострочену оренду.

Згідно з Угодою, максимальний термін зберігання цінності після закінчення терміну договору – 8 років. Клієнта намагаються знайти по всіх можливих каналах зв’язку, які він залишав у банку.

Начальник центру розвитку продуктів ринку індивідуального бізнесу департаменту маркетингу УкрСиббанку BNP Paribas Group

У клієнта, який орендує індивідуальний сейф, можуть скластися різні обставини, внаслідок яких сейф не звільняється у строк, прописаний у договорі оренди.

При настанні дати закінчення терміну оренди сейфа і неявці клієнта, співробітник банку надсилає йому письмове повідомлення про те, що через 90 календарних днів після закінчення терміну оренди сейф буде розкритий комісією банку, а майно клієнта описано і враховано банком відповідно до умов договору та відповідно до вимог зберігання цінностей у касах банку.

Майно зберігається в банку до моменту звернення клієнта або спадкоємців клієнта в порядку, передбаченому чинним законодавством України, або до моменту вилучення майна згідно з вимогами закону України «Про виконавче провадження».

За кожен день, починаючи з дня, наступного за днем закінчення строку оренди, орендар повинен сплатити неустойку.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?