Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що змінить легалізація системи WebMoney Transfer?

WebMoney Transfer тепер офіційно зареєстрована в Україні. Яке значення цієї події, що воно змінить на ринку, і хто з українців найбільш виграє від цих змін.

Директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу « Комерційного індустріального банку »

Яке значення легалізації WebMoney?

Це досить серйозна подія для вітчизняних фінансів. Справа навіть не в тому, щоб Webmoney повноцінно легалізувалися в Україні, а в тому, що це відкриває широкі можливості по входу в Україні ряду інших платіжних систем. Наприклад, того ж paypal. Що до самих WM, то для них узгодження правил регулятором може означати тільки більш динамічний розвиток.

Незважаючи на той факт, що сама Webmoney ніколи не визнавала свою діяльність незаконною, посилаючись на норми цивільного кодексу, imageбанки дуже неохоче йшли на співпрацю з компанією. А ті з них, хто надавав послуги щодо введення або виводу титульних знаків Webmoney, зазвичай робили це, минаючи прямі партнерські відносини. Наприклад, шляхом прийому платежів від фізосіб на користь третіх осіб. Зараз же, коли робота Webmoney стає абсолютно законною, а нагляд за її діяльністю веде НБУ, банки будуть більш активні в частині надання послуг з використанням WM.

Що у зв’язку з цим зміниться на ринку в цілому?

Думаю, що ця подія в середньостроковій перспективі може викликати зниження середніх тарифів за послуги введення і виведення титульних знаків WM за рахунок збільшення кількості банків і небанківських фінустанов, які будуть надавати їх.

Звичайно, можна очікувати деякого зростання обсягу операцій, що проводяться українцями за допомогою сервісу. Втім, вибухового зростання я не чекаю. Вже хоча б тому, що альтернатив йому достатньо. Наприклад, останнім часом в Україні дуже високими темпами розвивається ринок переказів з картки на картку.

Що зміниться для споживачів системи?

Скільки-небудь значних змін для споживачів системи я не бачу.

Ймовірно, за рахунок збільшення кількості банків, що працюють з Webmoney, користуватися системою стане зручніше і трохи дешевше. Але в іншому система буде працювати рівно так само, як і колись.

Кому з українців сьогодні найбільш цікаві послуги цієї системи розрахунків?

Основний сегмент клієнтів, які користуються системою, – це студенти, ІТ-сектор, фрілансери.

В першу чергу система цікава тим українцям, які виконують оплату через інтернет товарів і послуг, перераховують кошти від фізособи фізособі, особливо, коли мова йде про переказ коштів між громадянами різних країн. Роль Webmoney в частині p2p перекладів не настільки значна і буде знижуватися в міру розвитку ринку переказів між картами українських банків.

Зазначу, що комісії, які компанія стягує за проведення операцій, досить високі. Причому стягуються вони майже за кожну здійснювану операцію, включаючи поповнення гаманця, виведення коштів з системи, розрахунки між учасниками системи.

Webmoney також пробує розвивати p2p кредитування – коли один учасник системи надає мікрокредит іншому. Цей сервіс в Україні поки вкрай слабо розвинений.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?