Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що змінилось в функціонуванні поточних зарплатних і соціальних рахунків?

Чи зараховують банки на рахунок не зарплатні кошти? Як установи поділяють зарплатні та не зарплатні рахунки?

Починаючі з 01 серпня 2014 року набув ЧИННОСТІ Закон України «Про внесення змін до Податковий кодекс України» від 04.07.2014 року № 1588 – VII (надалі – Закон), Яким встановлене оподаткування пасивних доходів фізічніх ОСІБ у вигляді процентів нарахованих на Залишки коштів на поточних (у тому числі карткових), вкладних (депозитних) рахунках – за ставкою – 15%.

clip_image001Законом передбачено звільнення від оподаткування процентів, нарахованих на залишки на поточних (у тому числі карткових) рахунка, на які здійснюються зарахування виключно коштів у вигляді заробітної плати, стипендій, пенсій та соціальної допомоги.

На дану годину, всі відкриті в Credit Agricole банку карткові рахунки є універсальними та не можуть буті визнані такими, що використовуються виключно для зарахування заробітної плати, стипендій, пенсій та соціальної допомоги, оскільки окрім зазначеним коштів на ці рахунки наразі можуть бути зараховані:

  • кошти на відрядження, матеріальна допомога, компенсації на паливо, позики та інше;
  • кошти, внесені готівкою або перераховані безготівково на рахунок будь-якою фізичною особою або юридичною особою по господарськім договорами, в тому числі договори страхування, підряду, повернення податкового кредиту ТОЩО;
  • кошти, перераховані на платіжну картку через платіжну систему будь-якою фізичною особою з власної платіжної картки;
  • погашення технічного овердрафту;
  • відсотки на залишок коштів на картковому рахунку, нараховані банком за користування такими коштами.

Тому, оподаткування нарахованих процентів на залишок застосовується банком для всіх без виключення поточних та карткова рахунків фізичних осіб. Режим функціонування рахунків остався незмінним без обмежень відносно зарахованим коштам та без необхідності укладання з банком Додаткової угоди.

Законом передбачається виключення по оподаткуванню процентів на залишок лиш по тих рахунках, яким було встановлено окрему ознаку. Дана ознака встановлюється на підставі додаткової угоди з клієнтом до договору банківського рахунку и передбачає окремий режим його функціонування, а саме зарахування лише зарплати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги.

Наразі банк проводити роботи по впровадженню рахунків з окремим режимом функціонування, на які неможливо буде зараховувати інші окрім цільових коштів (зарплата, пенсія, стипендія, соціальні виплати).

Проте, такі рахунки матимуть ряд недоліків:

  • відсутність можливості поповнити рахунок будь-яким з способів: готівкою, переказом на рахунок, переказом з картки на картку;
  • неможливість отримати інші виплати від роботодавця, як то: кошти на відрядження, матеріальна допомога тощо;

За бажання будь-який клієнт банку зможе відкрити такий окремий рахунок через заяву виключно для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомога та інших передбачення законом соціальних виплат. Діючі рахунки можуть бути також переведені на нову схему обслуговування за умови Підписання Додаткової угоди до договору банківського рахунку.

УкрСиббанк

Лістом НБУ № 25-110 / 55892 від 01.10.2014 "Про окремі питання ведення поточних рахунків, доходи у вигляді процентів за якими не оподатковуються" доведено додаткові роз’яснення банкам відносно нових Положень Податкового кодексу України. Стосовно доходу фізичних осіб, що підлягає оподаткуванню, та надані додаткові рекомендації.

Так, згідно з підпунктом 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, дохід у вигляді процентів на Поточні банківські рахунки (крім заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачення законом СОЦІАЛЬНИХ виплат) включається до розрахунку загально місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Звертаємо вашу увагу, що на сьогоднішній день на залишки коштів на Рахунках фізичних осіб, які відкриті в рамках зарплатних проектів в нашому банку, не нараховуються відсотки. Відповідно, не виникає бази для оподаткування при зарахуванні різного роду виплат, що не пов’язана із заробітною платою, соціальними виплатами.

У зв’язку з цим, на рахунки зараховуються будь-які платежі, без обмеження за видами надходженнях, а не тільки заробітна плата, стипендії, пенсії, соціальна допомога та інші передбачені законом соціальні виплати.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?