Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що загрожує за несплату кредиту

Давайте уявимо ситуацію, що ви оформили позику , але якісь обставини не дають вам вчасно його виплатити. Через кілька тижнів банки починають надсилати повідомлення про прострочення з вимогою оплатити її.

Що загрожує за несплату кредиту?

Якщо позичальник не прагнути позбутися своїх заборгованостей, то банк зажадає продати заставне майно , звернеться в колекторську компанію або до суду.

Багато кредитоотримувачів, які не мають можливості повернути банку борг, цікавляться, що загрожує за несплату кредиту. Кримінальне покарання за прострочення платежів не передбачається, але кредитор може подати в суд і вилучити майно позичальника для погашення боргу.

У разі заставного кредиту може бути вилучена нерухомість. Однак, у більшості випадків фінансові організації звертаються до колекторських організацій.

Банки звертаються в колекторські компанії після того, як пройшло 2-3 місяці з моменту прострочення.

refinansirovanieСамим банкам не хочеться вдаватися до послуг таких організацій, так як вони виплачують їм близько 50% самої заборгованості.

Тому самі банки уникають такої ситуації. Таке звернення можливе тоді, коли були використані всі інші методи.

Для того, щоб банк не прийняв таких радикальних заходів, потрібно переконати його у своїй подальшій платоспроможності, а також у тому, що всього лише це тимчасові труднощі.

Такі обставини мають бути серйозними, інакше банк не повірить вам. Однак, у більшості випадків банки йдуть на зустріч такому позичальнику і пропонують особливі умови.

Якщо ж банк пішов на крайні заходи і все ж звернувся в колекторську організацію, то клієнт потрапить в жорсткі оборот. Колектори проводять зустрічі, на яких позичальник повинен розповісти про те, як він буде погашати свою заборгованість.

Крім того, колектори попереджають про подальшу долю позичальника після того, як банк звернеться до суду, про вилучення застави і майна.

Для того, щоб проблема була вирішена з мінімальними втратами, кредитоотримувачу потрібно терміново погасити наявні прострочення або хоча б частину. Уникнути штрафи, санкції і поганої кредитну історію вже не вдасться, але ваше майно залишиться при вас.

Наша порада: щоб уникнути поганих наслідків, як тільки виникнуть проблеми, відразу звертайтеся в банк з поясненням вашої складній ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?