Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що вимагає МВФ від України

«Мінфін» прочитав 145-сторінковий меморандум МВФ і України. Строго кажучи, це – великий список зауважень, які у Фонду є до наших реформ. Для отримання чергового траншу МВФ уряд пообіцяв по максимуму усунути зауваження. Вимоги фонду діляться на дві категорії. Найважливіші – так звані «структурні маяки».

Ось, що потрібно знати про вимоги найбільшого кредитора.


Структурні маяки

корупція

Влада наділить Національне антикорупційне бюро широкими повноваженнями. Включаючи операції під прикриттям, прослушку, доступ до комп’ютерних систем. НАБУ не потрібно буде отримувати ордера на ці операції. Доступ до інформації про хід розслідувань НАБУ буде обмежений до закриття справи. Законопроект, який регулює ці питання повинен бути представлений на розгляд парламенту до кінця листопада 2016 року.

Інформація про корупцію топ-чиновників буде публікуватися на веб-сайті НАБУ щоквартально. Інформація за перший і другий квартал 2016 року має бути опублікована в середині вересня.

З 1 вересня запущена програма електронного декларування доходів топ-чиновників. Тепер у них є 60 днів, щоб розкрити інформацію про доходи та активи. Часовий орієнтир – кінець жовтня 2016 року.

Національний банк буде проводити вибіркові перевірки банків, щоб з’ясувати сумлінність обслуговування політично значущих клієнтів. Такі заходи повинні усунути ризики зловживання банками з боку корумпованих чиновників. Інформацію про порушення НБУ буде публікувати на своєму веб-сайті.

До кінця 2016 року уряд введе 3-рівневу систему контролю над грошовими переказами. На першому рівні банки надаватимуть звіти про підозрілі транзакції. На другому – звіти про касові операції і міжнародні грошові перекази. Третій рівень – обов’язкові звіти про переказах в юрисдикції з підвищеним ризиком і перекази політично значущих клієнтів. Законодавчі поправки планується прийняти до кінця вересня 2016 року.

Уряд зобов’язався провести через парламент закон, який створює спеціалізований антикорупційний суд. Термін в меморандумі не визначено.

Пенсійна система

Влада повинна реформувати пенсійну систему. До кінця грудня 2016 року парламент повинен схвалити законопроекти:

 • збільшують пенсійний вік;
 • запобігають ранній вихід на пенсію;
 • консолідуючі пенсійне законодавство (зараз – понад 20 законів);
 • вводить єдиний принцип нарахування пенсій без привілеїв для всіх професій, крім військових;
 • розширюють базу вкладів в соціальне забезпечення;
 • забезпечують рівне оподаткування пенсій;
 • зміцнюють зв’язок «пенсія-вклад».

  Фінансування надбавок до пенсій передадуть з Пенсійного фонду в державний бюджет. Це повинно підвищити точність адресних надбавок з 2017 року.

  Парламент повинен схвалити реформування пенсійного законодавства. Розподільна система пенсій повинна стати більш стійкою, спеціальні пенсії скасовуються, створюються умови створення накопичувальної системи, яка доповнить розподільну систему.

  Економічний сенс: зниження дефіциту Пенсійного фонду. Зараз – 6% ВВП.

  газ

  Уряд підвищив ціни на газ до повної самоокупності. Щоб зберегти паритет тарифів і цін імпорту, уряд повинен запровадити механізм регулювання. Розробити систему регулювання тарифів влада повинна до кінця жовтня 2016 року. Працювати вона буде до повної лібералізації, яка повинна закінчиться пізніше 1 квітня 2017 року.

  Влада виділила 35 млрд гривень на субсидіарні енергетичні програми в 2016 році, щоб підтримати незахищені верстви населення. Влада повинна розробити формулу їх нарахувань, яка не дозволить перевищити загальної суми, виділеної на субсидії. Цю формулу повинні представити до кінця вересня 2016 року.

  банкрутство

  Закони, що підвищують якість процедури корпоративного банкрутства, повинні бути прийняті до кінця грудня 2016 року.

  Уряд зобов’язався врегулювати досудову реструктуризацію корпоративних боргів відповідно до міжнародної практики. Влада повинна простимулювати добровільний підхід в реструктуризації іпотечних закладних, випущених в іноземній валюті.

  земля

  До кінця вересня 2016 року, Кабінет міністрів, під наглядом МВФ, повинен передати в парламент проект закону про обіг сільськогосподарських земель. Парламент повинен схвалити його до кінця грудня цього року.

  державні підприємства

  Влада повинна розділити держкомпанії на три категорії: «продаж», «ліквідація», «державна власність». МЕРТ, під наглядом МВФ, закінчить попередню класифікацію та узгоджує її з Кабміном до кінця вересня 2016 року. Паралельно влада повинна розробити законопроекти, що дозволяють ввести в дію класифікацію. Після схвалення класифікації Кабміном, її повинні опублікувати на сайті МЕРТ. Компанії, які відносяться до категорії «продаж» повинні бути передані Фонду державного майна. Повністю закінчити цей процес уряд повинен в кінці жовтня 2016 року.

  УКРІНФОРМ і митниця

  Уряд об’єднає Державну фіскальну службу та Митне управління. Парламент повинен схвалити злиття до кінця грудня 2016 року. У новій структурі функції аудиту та управління боргом перейдуть головним відділенням і штаб-квартирам. Місцеві представництва будуть виконувати переважно функцію роботи з клієнтами. Податкова поліція буде розпущена. До кінця жовтня 2016 року створено нову Цивільна служба, відповідальна за розслідування фінансових і економічних злочинів. Вона буде підвідомча Міністерству фінансів.

  борги

  Уряд зобов’язався надати проекти законів, які передбачають, зокрема порядок електронного подання вимог про сплату боргу. Закони повинні вступити в силу до кінця вересня 2016 року.

  структурні орієнтири

  реформа

  Дата завершення

  Параметри програм субсидій, включаючи формулу їх розрахунків

  Кінець вересня 2016 року

  Реєстрація в парламенту законопроекту про обіг сільгоспземель

  Кінець вересня 2016 року

  Механізм перегляду тарифів на газ та опалення

  Кінець жовтня 2016 року

  Всі топ-чиновники надали свої декларації доходів і активів

  Кінець жовтня 2016 року

  Схвалення і публікація на сайті МЕРТ результатів класифікації держпідприємств. Передача підприємств, включених до плану приватизації на 2016 рік до Фонду держмайна

  Кінець жовтня 2016 року

  Парламент розширює повноваження НАБУ

  Кінець грудня 2016 року

  Парламент схвалює частина пенсійної реформи в частині адресних виплат

  Кінець грудня 2016 року

  Парламент схвалює поправки в законодавство про приватизацію

  Кінець грудня 2016 року

  Злиття митниці і податкової

  Кінець грудня 2016 року

  Внесення змін до законодавства про банкрутство

  Кінець вересня 2016 року

  Парламент схвалює дворівневу пенсійну систему

  Спочатку кінець грудня 2015 року. Орієнтир перенесений на кінець грудня 2016 року

  Парламент затверджує порядок електронного подання вимог про сплату боргу

  Кінець вересня 2016 роки *

  Влада створює спеціальний орган для нагляду над розслідуваннями НАБУ. І дають НАБУ тимчасовий доступ до інформації інших державних інститутів

  Не вказано **

  Влада реформує програму соціальних субсидій, зменшить перелік пільгових енергетичних програм

  Кінець травня 2016 року

  * Перенесено. Спочатку планувалося на кінець грудня 2015 року

  ** Планувалося на кінець вересня 2015 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?