Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що вибрати: вклад або банківську карту?

Після того, як регулятор пішов на зниження ключової ставки, більшість банків почали зниження ставки по гривневих депозитах. За даними на 10 жовтня середня ставка за вкладами в 30 найбільших банках країни не перевищує 20% річних. Тим часом багато банків пропонують своїм клієнтам дебетові картки з нарахуванням відсотків на залишок. І цей відсоток часто виявляється не менше, ніж за вкладом. Прибутковість за деякими картками сьогодні доходить до 16-18% річних. У такій ситуації, вибираючи між двома продуктами, необхідно враховувати кілька моментів.

Для початку розглянемо переваги банківського вкладу. Ставка по ньому зафіксована на весь термін дії договору, і банк не може її змінити. Ще одна перевага – кошти на вкладі краще захищені від самого вкладника, тобто він не витратить їх на щоденні покупки.

З банківськими картами набагато більше тонкощів. По-перше, необхідно уважно вивчити договір і розібратися, за яких умов нараховується відсоток на залишок. Багато банків встановлюють мінімальну суму і максимальну, яка повинна пролежати на рахунку не менше місяця для того, щоб банк нарахував залишок. Реальна прибутковість банківської карти трохи вище, ніж зазначена в договорі, оскільки відсотки фактично капіталізуються щомісяця. У вас завжди є можливість поповнити свій картковий вклад або зняти необхідну суму без застосування банком штрафних санкцій. Тобто нараховані гроші ви вже не втратите. Також, як і на депозиті, гроші на карті страхуються в межах 200000 гривень. Крім того, по карті ви також можете отримувати додаткові бонуси у вигляді cash-back’а і знижок у партнерів банку.

Здавалося б, карта по всіх параметрах зручніше вкладу. Але є кілька нюансів.

  • По-перше, банки часто обмежують максимальну суму, на яку нараховується високий відсоток. Банку вигідно, щоб ви користувалися картою, а не просто тримали на неї кошти, тому для розміщення великої суми більше підійде класичний депозит.
  • По-друге, і цей момент ключовий, банки в більшості випадків укладають договори по картах, залишаючи за собою право змінювати процентні ставки. Таким чином, розміщуючи гроші на депозиті, ви точно знаєте, що протягом терміну дії договору його прибутковість не зміниться. З картою такої гарантії вам ніхто не дасть.

Так що, вибираючи між банківською картою і депозитом, необхідно розуміти всі ризики і те, на який дохід в підсумку ви розраховуєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?