Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що відбувається з курсом гривні, перспективи?

Долар дорожчає. Курс на міжбанку виріс більше ніж на гривню. У п’ятницю ринок закрився на рівні 21,37 гривень, вчора в 14:00 курс виріс до 22,65. Що трапилося? Ринок пристосувався до валютних аукціонів НБУ.

Падіння гривні в третій декаді місяця – вже традиція. Справа в тому, що 20 числа кожного місяця приходить час бюджетних платежів. Тому експортери виходять на ринок з валютою, що залишилася після обов’язкового продажу 75% виручки. Минулого місяця пік таких операцій припав на 17 вересня. 676 угод на $ 504 400 000, курс знизився до 21,65. У цьому місяці продавали в п’ятницю, 16 жовтня. 675 угод на $ 661 600 000, курс зміцнився до 21,3. Через пару днів після того, як експортери йдуть, гривня слабшає. 22 вересня долар виріс до 21,8. Сьогодні – до 22,65. Чому гривня впала сильніше? Ринок навчився маніпулювати валютними аукціонами НБУ.

Нацбанк почав проводити аукціони 17 вересня. Їх завдання – поповнення резервів. У день проведення першого аукціону експортери продавали валюту, тому НБУ вирішив свої питання порівняно недорого. Відносно невелике зростання курсу у вересні пов’язане з тим, що ринок не встиг підготуватися до аукціонів. На цьому тижні все розвивається зовсім не так. Ціна відсікання, вище якої НБУ не купує валюту, встановлюється на базі середньозваженого курсу міжбанку. Вчора НБУ встановив його на рівні 22,69. До 12:00 дилери зареєстрували 61 угоду на $ 14900000 за середньозваженим курсом 22,56. Банкіри виконували дрібні клієнтські заявки. Основні обсяги пішли після аукціону. На 15:30 пройшло 632 угоди на суму $ 211 млн. при середньозваженому курсі 22,62. Проста арифметика показує, що середній розмір угоди після аукціону збільшився в півтора рази. Тобто, дилери усвідомлено розганяють курс невеликими продажами щоб провести основні операції після завершення аукціонів НБУ.

НБУ ці маніпуляції бачить, але зупиняти не намагається. По суті, підтримуючи спекулянтів.

Друга причина зростання курсу теж пов’язана з НБУ. Верховні чиновники Нацбанку минулого тижня говорили, що працюють над новим пакетом пом’якшення цих обмежень. Мовляв, рішення може бути прийняте найближчими днями. Зрозуміло, що експортери, у яких є хоч якась можливість затримати валюту до зростання курсу, нею скористаються.

Джерело:
Мінфін

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?