Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що варто знати про кредит? Поради позичальнику

Коли позика є єдиним виходом із складної фінансової ситуації і кредитор не проти позичити потрібні кошти, не варто забувати про деякі нюанси, що стосуються кредитів, щоб правильно розрахувати свої фінансові сили і не затягувати пояс ще тугіше в майбутньому.

Кредит це навантаження

Щоб протягом тривалого часу Вам не довелося відмовляти собі через кредит в найнеобхіднішому, краще перед оформленням позички прорахувати, яке оптимальне навантаження Ви зможете потягнути. Вважається, що платіж по кредиту не повинен перевищувати 30% від Вашого щомісячного доходу. Але для розрахунку найкращого графіка кредитування існує конкретна формула.

N=сума кредиту/(0,3*щомісячний дохід – повна відсоткова ставка/100/12*сума кредиту)

Наприклад, Ви облюбували собі планшет з док-станцією вартістю 10 тисяч гривень. Ваш щомісячний дохід складає всього 4000 гривень, але існує можливість оформити позику під 25% річних. Проводимо розрахунок:

10 000 / (0,3 × 5000 – (25% / 100%) / 12 міс. × 10 000) = 7,7 = 8 місяців

Саме такий термін кредитування є в цьому випадку оптимальним, оскільки забезпечує клієнта від фінансового дискомфорту і мінімізує витрати на комісії і відсотки, якими загрожує довший термін кредитування.

Схема погашення кредиту

Сьогодні на ринку існують два способи здійснення платежів за кредитом: аннуїтетний і класичний. Перший варіант передбачає виплату позики рівними платежами протягом всього періоду кредитування. Наприклад, по 1000 гривень щомісяця. У другому ж випадку з кожним місяцем розмір платежу зменшується. Наприклад, в перший місяць Ви платите 1,3 тис. грн., У другій – 1,1 тис. грн, в третій – 950 грн. і так далі.
Противники класичної схеми вважають її недоцільною, виходячи з того, що з часом дохід позичальника може збільшитися, а платіж тільки зменшується. Але не варто забувати про те, що класична схема кредитування дозволяє заощадити. Адже незмінна частина кожного платежу належить тілу кредиту, все інше – відсотки.

clip_image001

Оскільки відсотки нараховуються на залишок боргу, з часом їх сума зменшується. У разі аннуїтетной схеми – все з точністю навпаки. Всі платежі однакові, але спочатку клієнт виплачує банку переважно відсотки, тому частина тіла кредиту в першому платежах невелика.

Ефективна процентна ставка

Фінустанови люблять приманювати клієнтів пропозиціями «Кредит під 0% річних». Але «0% річних» ще не означає, що банк зажадає з Вас рівно стільки, скільки Ви позичили. Адже під нульовий річною ставкою банки, як правило, приховують високі щомісячні комісії.
Наприклад, Ви зважились оформити позику на 1 рік. Вибираєте між двома пропозиціями: кредитом з процентною ставкою 40% річних і кредитом зі ставкою 0% річних і щомісячною комісією 5% від початкової суми кредиту.
Безумовно, другий варіант виглядає більш привабливо. Але що ховається під ним? 5% від суми протягом 12-ти місяців – це 60% річних! Це і є ефективна ставка по кредиту. І, як бачимо, у другому випадку вона значно вища.
Якщо до вибору кредиту підходити з усією відповідальністю, тоді є шанс мінімізувати свої витрати. Нагадаємо, що для того, щоб визначитися з вибором, Вам не знадобиться моніторити сайти десятків установ. Досить відвідати сторінку «Вибрати кредит готівкою» в розділі кредити та підібрати найбільш відповідний для Вас варіант.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?