Новини світу кредитування та банківських послуг.

Що варто знати позичальникові по кредитам на житло.

Сьогодні середня ефективна ставка на ринку нерухомості становить близько 24%, а мінімальний внесок починається з 20% від вартості квартири. Як вибрати відповідну схему кредитування?
Вибираючи кредитну пропозицію для покупки квартири, позичальник в першу чергу звертає увагу на процентну ставку. Але не менш важливим є і сама схема погашення. Сьогодні на ринку існують два способи здійснення платежів: аннуітетний і класичний.
Перший варіант передбачає виплату позики рівними платежами. Наприклад, по 7 тис. грн. на місяць протягом 10 років. У другому випадку виплачується сума з кожним місяцем стає менше.
Наприклад, перший місяць – 9,5 тис. грн., На наступний – 9,35 тис. грн. і так далі. Але перші платежі будуть набагато вище в порівнянні з ануїтетної схемою. Багато позичальників вважають класичну схему трохи незручною, адже передбачається, що доходи людини з часом збільшуються, в той час, як розмір платежу, навпаки, зменшується.
kredit_oschad_88x88.jpg.aspxПроте, вибір класичної схеми допомагає заощадити. Справа в тому, що незмінна частина кожного платежу належить тілу кредиту, який ви виплачуєте, інше – відсотки. Оскільки відсотки нараховуються на залишок боргу, з часом їх сума зменшується. У разі ануїтету – все навпаки.
Хоч всі платежі мають однаковий розмір, але спочатку клієнт виплачує банку переважно відсотки: частина тіла кредиту в перших платежах невелика. І тільки по проходженню половини терміну, на який видана позичка, ви починаєте виплачувати сам кредит.
Покупка житла в кредит зажадає від вас багато додаткових витрат. Адже крім усього іншого, в більшості банків вам доведеться оплатити одноразову комісію, яка в середньому становить від 0,9% до 1,5% від суми кредиту. У деяких випадках існує також комісія за користування відкритим кредитним рахунком. Так, наприклад, в Укрсоцбанку вам відкриють поточний рахунок, і ви самі будете вибирати, яким чином розраховуватися за житло: знімати готівку (комісія – 0,99%, але не менше 100 грн.) або здійснювати безготівковий переказ (0,5%, але в межах від 10 до 1000 грн.).
Також від вас буде потрібно оплата державного мита (1%) і внеску до пенсійного фонду (1%). Обов’язково потрібно застрахувати житло, і, в більшості випадків, своє життя (0,2% – 0,3% за кожну страховку). Якщо мова йде про вторинному житло, тоді послідують також витрати на послуги нотаріуса та експертного оцінювача (ще близько 2 тис. грн.).
Сьогодні більшість банків віддають перевагу плаваючих ставок. Як правило, перші два роки клієнт платить фіксовану суму, а потім переходить на плаваючу. Плаваюча ставка встановлюється з використанням індексу UIRD (Українського індексу ставок за депозитами для фізосіб), зміна якого можна відстежувати на сайті НБУ. Плаваюча ставка може бути вище або нижче фіксованою і, як правило, відрізняється від неї не менше ніж на 1%.
У деяких фінустанов існують кредитні пропозиції, які передбачають відсутність періоду фіксованої ставки. Так, наприклад, якщо в Банку Кіпру брати позику на строк до 8 років, ставка буде незмінною протягом усього періоду кредитування і повинна складати 20,9%. Але якщо ви вирішили розтягнути виплату кредиту на 20 років, з самого початку процентна ставка буде плаваючою.
Максимальний термін погашення позики, який допускають українські банки, – 20 років. Але чим швидше ви сплатите кредит, тим менше буде переплата. Орієнтовно, переплата по кредиту за 5 років становить 50-60% від суми, за десять років – 100-140%.
Але кредит можна погасити достроково. У більшості банків це навіть вітається і, у разі завчасного повернення позики, штрафи не передбачаються.
Для того щоб отримати кредит на квартиру, потрібно надати банку документ, що підтверджує ваші доходи, а в окремих випадках – і доходи інших членів сім’ї, які прийматимуть участь у погашенні боргу (наприклад, чоловіка або дружини). Банки піклуються про те, щоб весь ваш дохід не йшов на сплату за кредитом, тому встановлюють різні обмеження. Так, наприклад, в Ощадбанку після здійснення щомісячного платежу в сім’ї повинно залишатися не менше 1 тисячі гривень на кожну людину.
Одні фінустанови пропонують кредити для первинного і вторинного житла, інші – віддають перевагу лише одному з них. Так, наприклад, Укрсоцбанк та Ощадбанк співпрацює з забудовниками, і оформити позику можна тільки купуючи квартиру в забудовника-партнера. І навпаки, ПУМБ і ВТБ Банк дає позику лише на «вторинку».
Оформляючи кредит в Банку Кіпру потрібно мати житло в межах міста (воно служить в якості застави). ВТБ Банк вимагає, щоб фактичне місце проживання збігалося з регіоном, в якому оформляється іпотека. Більшість банків не вимагають застави, аргументуючи це тим, що куплена квартира і є цією заставою.

Огляд кредитів на купівлю житла

Назва банку
Власний внесок
Термін кредитування
Процентна ставка

Сбербанк Росії
30,00%
до 20 років
Перші два роки – 18,5% фіксована, потім – плаваюча

Укрсоцбанк
30,00%
до 20 років
від 16,79%, потім – плаваюча (на другий чи четвертий рік – залежно від умов кредитування)

Універсал Банк
20,00%
до 20 років
Перший рік – 16,95%, потім – плаваюча

Ощадбанк
25,00%
до 20 років
Від 17,5% до 19% залежно від суми платежу і початкового внеску

Банк Кіпру
50,00%
до 20 років
Якщо до 8 років – 20,9%, якщо до 20 років – плаваюча (зараз – 19,9%)

ПУМБ
30,00%
до 20 років
19,50%

ВТБ Банк
40,00%
до 15 років
20,50%

* Джерело інформації: дані колл-центрів

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?